« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Altın torpido

4x100 metre karışık bayrak yarışında takım arkadaşlarıyla birlikte Avustralya'yı zafere taşıyan 'Torpido' lakaplı genç sporcu, Dünya Şampiyonası'ndaki 6. yarışını kazanarak, tarihe geçti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
JAPONYA'nın Fukuoka kentinde devam eden Dünya Yüzme, Atlama, Sutopu ve Senkronize Yüzme Şampiyonası'nda, Ian Thorpe fırtınası esiyor. 'Torpido' lakaplı Avustralyalı sporcu, şampiyonanın 13. gününde yapılan 4x100 metre karışık bayrak yarışında takım arkadaşlarıyla birlikte şampiyonluğa ulaşarak, 6. altın madalyasını kazandı. Thorpe böylece bir şampiyonada 6 altın madalya kazanan ilk sporcu olarak ayrı bir rekora imza attı.

Müthiş bir mücadeleye sahne olan erkekler 4x100 metre bayrak yarışında Matt Welsh, Regan Harrison, Geoff Huegill ve Ian Thorpe'dan oluşan Avustralya ekibi, 1 salise farkla 3.35.35 ile birinci olurken şampiyona rekorunu da kırdı. Diğer yarışlarda birinci olan sporcular ve dereceleri şöyle: Erkekler 50 metre kelebek: Geoff Huegill (Avustralya) 23.50. Bayanlar 100 metre kelebek: Petria Thomas (Avustralya) 58.27. Bayanlar 100 metre sırtüstü: Natalia Coughlin (ABD) 1:00.37. Bayanlar 1500 metre serbest: Hannah Stockbauer (Almanya) 16:01.02.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler