Ege Haberleri

  Altın tabancalı eşkıya

  Hürriyet Haber
  07.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR'de, mankenlik ajansı sahibi Öner Evez'den ‘‘Nuriş’’ adına haraç alırken arkadaşı Mesut Çınar'la birlikte yakalanan altın tabancalı haraçcı 22 yaşındaki Devrim Keser, tam bir suç makinesi çıktı.

  POLİS, 30 ayrı suçtan kaydı bulunan ve uzun süre hapis yattığı belirlenen Devrim Keser'in, İzmirli ünlü işadamı Tuğrul Koparan'dan da haraç istemeyi planladığının ortaya çıktığını açıkladı.

  Devrim Keser'in üzeri işlemeli altın kaplamalı, şarjorlü Smith Wesson tabanca ele geçirildi. Seri numarasının silinmiş olduğu belirlendi.

  İZMİR Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Şubesi'nde sorgulanan Devrim Keser'in, 24 ayrı hırsızlık, 4 ayrı yaralama ve darp ile jandarmanın görevini engellemek suçlarından; suç ortağı Mesut Çınar'ın ise yine hırsızlık ve jandarmanın görevini engellemekten suç kayıtlarının bulunduğu tespit edildi.

  HARAÇ talimatını Burdur'da halen tutuklu bulunan ağabeyi Engin Keser'den aldığını söyleyen Devrim Keser, ağabeyinin isimler vererek, ‘‘Bu kişiler çorbaya ekmek doğrasınlar’’ dediğini, konudan Nuri ve Vedat Ergin kardeşlerin haberinin olduğunu söylediğini anlattı. ‘‘Çorbaya ekmek doğrasınlar’’ sözünün gruba haraç versinler anlamını taşıdığı belirtildi.

  Sırada Koparan vardı

  DEVRİM Keser'in, yakalanmaması halinde Koparan Şirketler Grubu'nun sahibi, kahvehane ve turizm işletmecisi Tuğrul Koparan'dan ve Akhisarlı oto galerici i.D.'den de haraç isteyeceği belirlendi. Keser'in ağabeyinin cezaevinde yazıp kendisine verdiği kağıtta Koparan'ın ve Akhisarlı galericinin isimlerinin olduğu tespit edildi. Bu arada, Tuğrul Koparan'ın İzmir dışında olduğu öğrenildi.

  ÖTE yandan, Devrim Keser'de ele geçirilen işlemeli ve altın kaplamalı tabanca laboratuvarda balistik incelemeden geçirildi. 9 milimetrelik 14 mermi kapasiteli, şarjörlü ve vuruş gücü yüksek tabancanın seri numarasının silinmiş olduğu belirlendi. Tabancanın başka olaylarda kullanılıp kullanılmadığı araştırılıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı