Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Altın Sporcular" kitap oluyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kazandıkları madalyalarla Türk spor tarihine geçen sporcular, bir kitapta toplandı.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan, "Türk Sporunun Altın Adamları" isimli kitapta, 1936 yılından buyana, tüm branşlarda yapılan önemli şampiyonalarda madalya kazanan sporculara yer verildi.

Kitapta, Avrupa ve dünya şampiyonalarının yanı sıra olimpiyat oyunlarında ve engelliler özel olimpiyatlarında madalya alan sporcular ile işitme engelliler 18. yaz oyunlarında madalya kazanan futbol takımı sporcularının isimleri yer aldı. Kitapta ayrıca, Avrupa ve dünya şampiyonalarında birden fazla sayıda madalya kazanan sporcular belirtildi.

Sporun önsözünü yazan Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü, sporda başarılı görünmenin yolunun, bir ülkenin aldığı madalya sayısı ile belirlendiğini ifade etti.

Türkiye’nin yıllardır uygulamaya çalıştığı sistemli ve özverili çalışmalar sayesinde sporda büyük başarılar ve atılımların gerçekleştiğini vurgulayan Bakan Ünlü, şöyle devam etti:

"Başarılı sporcularımıza ödüllerini, sırtlarının teri kurumadan vermenin gururunu yaşıyoruz. Sporcularımızın aldığı bu başarıların yanında, devlet olarak spor politikamızı sürekli geliştirmeye çalışıyoruz."


(aa)

Bunları da Beğenebilirsiniz