Ege Haberleri

  Altın soygunu planı içeriden

  Taylan YILDIRIM / İZMİR, (DHA)
  25.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bornova Çamdibi’nde iki şubesi bulunan süpermarketteki kasada bulunan 400 bin TL değerindeki altını çalanlardan market çalışanı S.K. ile Ö.K. yakalandı. Bir zanlının başka bir hırsızlıktan tutuklu olduğu, iki kişinin de arandığı bildirildi.

  ÇAMDİBİ’nde geç en 2 Ekim’de saat 04.30 sıralarında Abdi İpekçi Caddesi’ndeki marketin kasap bölümüne demir kapı kırılıp girildi, bodrum kattaki çelik kasadan 400 bin TL’lik altın çalındı.
  Araştırma başlatan polis ekipleri, önce olay yerinden uzaklaşan aracın plakasını, ardından hırsızların kimliklerini belirledi. Ekipler eş zamanlı yapılan baskınlarda, markette şef olarak çalışan S.K. (30) ve Ö.K.’yi (26) yakaladı. Zanlılardan S.D.’nin (23) ise başka bir hırsızlıktan yakalandıktan sonra tutuklandığı ve halen cezaevinde bulunduğu ortaya çıktı.
  Gözaltına alınan zanlılardan S.K.’nin çalıştığı marketin kasasında yüklü miktarda altın bulunduğunu söyleyerek arkadaşı G.A.’dan yardım istediği öğrenildi. G.A.’nın da üç arkadaşıyla altınları çalabileceğini söylemesiyle hazırladıkları planı uyguladıkları anlaşıldı. S.K.’nin alarmı devredışı bırakıp, güvenlik kamera sisteminin ayarlarıyla oynadığı, gece de Ö.K., S.D., G.A. ve M.İ.’nin markete girerek altınları çaldıkları saptandı. Zanlıların evlerindeki aramalarda da altınları bir bölümüyle kuyumcuya satılanların kutuları ele geçirildi. İşlemlerin ardından Ö.K. ile S.K., adliyeye gönderildi ve mahkemece tutuklandı. G.A. ve M.İ.’nin de yakalanması için soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı