Dünya Haberleri

  Altın sesli dilenci bir videoyla milyonlara kondu

  hurriyet.com.tr/DIŞ HABERLER
  07.01.2011 - 16:19 | Son Güncelleme:

  ABD’de 10 yıldır sokakta yaşayan altın sesli dilenci Ted Williams'ın hayatı yalnızca birkaç gün içinde 180 derece değişti. YouTube'da yayınlanan videosu rekor kıran Williams, önce sokaklardan kurtuldu, sonra yıllardır görmediği annesiyle buluştu. Şimdi ise milyon dolarlık iş anlaşmalarına imza atmak üzere.

  BU VİDEOYU 48 SAATTE 13 MİLYON KİŞİ SEYRETTİ / WEB TV

  WILLIAMS'IN ANNESİYLE BULUŞTUĞU AN GÖZYAŞLARI SEL OLDU / WEB TV

  SOKAKLARDA YAŞARKEN HEM ÜNE HEM DE ANNESİNE KAVUŞTU

  Williams'ın bir anda çöplükten zirveye çıktığı öyküsü 10 yıl önceye dayanıyor.

  Radyoda gelecek vaat eden bir spiker olan Williams, karısı ve beş kızıyla mutlu bir hayat sürüyordu. Ancak kısa bir süre sonra pençesine düştüğü alkol ve uyuşturucu elindeki her şeyi kaybetmesine neden oldu. Önce işi gitti, ardından ailesi.    

  Her şeyini kaybeden Williams, çok sayıda suç işledi. Sabıka dosyası her geçen yıl biraz daha kabardı.

  53 yaşındaki altın sesli dilenci, sokaklara düştü. Williams, elinde “Tanrı vergisi bir sesim var. Lütfen bana yardım eden" yazan bir karton parçasıyla dilenmeye başladı.

  Talihi Ohio'da yerel bir gazetecinin çektiği 90 saniyelik video ile döndü. Columbus Dispatch'ten Doral Chenoweth, Williams'ı haber yaptı.

  Ve bu 90 saniyelik video, dünyada bir salgına döndü. YouTube'a konduktan sonra 48 saat içinde tam 13 milyon kişi Williams'ın yaptığı radyo sunumunu izledi.

  ANNESİYLE BULUŞTU

  Williams, ün kazandıktan sonra birçok televizyon, radyo programı ve hatta NBA takımı peşine düştü. MTV, NFL ve ESPN gibi ABD'nin önde gelen yayın organları Williams'ı bünyelerine dahil etmek için birbirleriyle yarışırken, NBA takımı Cleveland Cavaliers de stad anonsçusu olması teklifi yaptı.

  Williams'ın milyon dolarlık bir anlaşmaya imza atması an meselesi. Ancak altın sesli adamın en büyük kazancı maddi değil. Çünkü Williams, 10 yılı aşkın bir süredir görüşmediği annesiyle bugün biraraya geldi. 92 yaşındaki Julia Williams'ın oğluyla buluşması sırasında duygusal anlar yaşandı.

  Annesinin kollarına koşan Williams'ın defalarca "Seni seviyorum" demesi izleyenlerin duygulanmasına neden oldu. Annesinin de oğluna "Ben de seni, n'olur bu kez beni hayalkırıklığına uğratma" dediği duyuldu.

  Williams'ın eski eşinin kabul etmesi halinde ailesiyle de bir araya gelmesi bekleniyor. Ancak eski eşinin Williams hakkındaki düşünceleri çok da iyi değil.

  Patricia Kirtley, Williams'ın kokain bağımlısı olduktan sonra kontrolünü tamamen kaybettiği, başka kadınlarla birlikte olmaya başladığı ve alkol bağımlısı haline geldiği görüşünde.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı