Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Altın Şafak’ın hançerli polisi

  Yorgo KIRBAKİ/ATİNA
  30 Eylül 2013 - 01:25Son Güncelleme : 30 Eylül 2013 - 01:57

  Yunanistan’da aşırı sağcı Altın Şafak partisinin emniyet içindeki köstebeği yakalandı. Kadın polis memurunun evinden cephanelik çıktı.

  Pire şehrindeki bir karakolda görevli kadın polisin evinde hançerler, muştalar, bıçaklar, G3 tipi tüfek mühimmatı, göz yaşartıcı bombalar ve dinamit lokumları bulundu. Adı açıklanmayan polis, iddiaya göre emniyetten Altın Şafak’a istihbarat sızdırıyordu. Operasyonda ayrıca, Altın Şafak milletvekili Yiannis Lagos’un ve partinin Nikea semti sorumlusu Yorgo Pateli’nin eşleri de yakalandı.

  Altın Şafak’ın hançerli polisi


  2 NUMARA TESLİM OLDU

  Partinin iki numaralı ismi olan milletvekili Hristos Papas dün Atina Emniyet Müdürlüğü’ne giderek teslim oldu. Papas, Nazi selamı vererek “Milliyetçilik galip gelecek. Yaşasın Altın Şafak” dedi. Savcılık raporunda “organize suç örgütü” olarak gösterilen Altın Şafak’ın lideri ve 5 milletvekili yarın savcıya ifade verecek.

  DERİN DEVLET GİBİ

  Altın Şafak’ın polis, ordu ve istihbarat teşkilatı EYP ile bağlantıları da inceleniyor. Savcıların henüz yakalanmaları için emir vermedikleri en az 20 polisin Altın Şafak ile işbirliği yaptığı ileri sürüldü. Orduda da Altın Şafak için soruşturma sürdürülüyor.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı