« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Altın madalya “Uçan Hollandalı”nın

Londra Olimpiyatları'nda artistik cimnastik erkekler barfiks yarışmasında altın madalyayı, Hollandalı Epke Zonderland kazandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
North Greenwich Arena'da yapılan artistik cimnastik yarışmalarında, 8 sporcunun mücadele ettiği erkekler barfiks finali yapıldı.

Barfiks aletinde yaptığı spektaküler hareketlerden dolayı “Uçan Hollandalı” olarak adlandırılan Epke Zonderland, 16,533 puanla altın madalyanın sahibi oldu.

2009 ve 2010'da dünya ikincisi ve 2011'de Avrupa şampiyonu olan Zonderland, olimpiyat şampiyonluğuyla kariyerinin en önemli başarısını elde etti.

Gümüş madalyayı, 16,400 puan toplayan Alman Fabian Hambuchen alırken, bronz madalya ise 16,366 puan toplayan Çin Halk Cumhuriyeti'nden Zou Kai'ye gitti.

Çinli Zou, takım yarışması ve yer hareketlerinde aldığı altın madalyanın ardından bronz madalyayı da boynuna takarak, Londra Olimpiyatları'ndaki 3. madalyasın kazandı.

Artistik cimnastik bayanlar dengede altın madalyanın sahibi Çinli Deng oldu

Londra Olimpiyatları'nda artistik cimnastik bayanlar dengede altın madalyanın sahibi, Çinli Linlin Deng oldu.

North Greenwich Arena'da yapılan alet finalleri bayanlar denge kategorisinde, Çinli Deng 15.600 puanla ilk sırada yer aldı ve altın madalya kazandı.

Gümüş madalyanın sahibi Çinli Lu Sui oldu, ABD'li Alexandra Raisman ise bronz madalya aldı.
Bunları da Beğenebilirsiniz