« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Altın madalya Nobunari'nin oldu

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nda (Universiad Erzurum-2011) artistik patinajda erkekler serbest program sonunda Japon Nobunari Oda altın madalyanın sahibi olurken, Türk sporculardan Kutay Eryoldaş 18'inci, Engin Ali Artan 21'inci, Ali Demirboğa da 23. sırada yer aldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Artistik patinaj yarışmalarına, THY Buz Pisti'ndeki erkekler serbest program yarışmasıyla devam edildi. Serbest program sonunda altın madalyanın sahibi, 223,15 puan toplayan Japon Oda oldu. Oda, dünkü kısa programda 77,04 puan elde etmişti. Gümüş madalyanın sahibi ise toplamda elde ettiği 204,54 puanla Rus Sergei Voronov oldu. Japon Daisuke Murakami de toplam 202,83 puanla bronz madalya aldı.

Bu disiplinde, Türkiye'yi Engin Ali Artan, Kutay Eryoldaş ve Ali Demirboğa temsil etti. 30 sporcunun yarıştığı serbest programda, Eryoldaş kısa ve serbest program sonunda 136,83 puana ulaştı ve yarışmayı 18. sırada bitirdi. Engin Ali Artan da toplamda elde ettiği 125,97 puanla 21'inci, Ali Demirboğa ise toplam 123,69 puanla 23'üncü sırada yer aldı.
Bugünkü artistik patinaj yarışmaları, çiftler serbest programla sona erecek.

KUTAY'IN YARIŞMA SIRASINDA OMZU ÇIKTI

Onüçüncü sırada çıktığı yarışmada ilk olarak ikinci sıraya yerleşip, daha sonra 18. sıraya gerileyen Ankaralı sporcu Kutay Eryoldaş, dansa başlayalı birkaç dakika kala bir talihsizlik yaşadı. Sağ omzunu tutarak hakemlerin yanına giden ve mazeretini bildiren Eryoldaş, sağlık görevlilerinin yanına götürüldü.

AA muhabirinin sağlık görevlilerinden aldığı bilgiye göre, zaman zaman omzu çıkan Kutay'ın bu sorunu, yarışma sırasında nüksetti. Yerine yerleştirilen omzuna sıcak kompres yapılan Kutay, yarışmaya kaldığı yerden devam etti.
Siyah üzerine parlak kırmızı işlemeli pantolonu ve üzerinde pantolon askısı deseni bulunan, parlak kırmızı işlemeli açık kahve gömleğiyle iyi bir gösteri çıkaran Eryoldaş, vatandaşlardan büyük alkış aldı.

SALONDAN NOTLAR

Oyunlarda en çok ilgi çeken dallar arasında yer alan ve biletleri en erken tükenen artistik patinaja, vatandaşlar bugün de yoğun ilgi gösterdi. Oyunlar için yeni inşa edilen salonun girişinde kuyruklar oluşturan vatandaşlar salonu doldurdu.
Türk sporcular piste çıktığı sırada, “Türkiye, Türkiye” diye hep bir ağızdan tezahürat yapan vatandaşlar, performansları bittikten sonra, milli sporcuları uzun süre alkışladı. Vatandaşların tezahüratları, salonu uzun süre çınlattı.
Yarışı izleyenler arasında Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi ve federasyon yetkilileri de vardı.
Sporcu kafilelerinde yer alan diğer sporcuların da izlediği yarışmada, başında İsviçre bayrağının renkleri olan kırmızı-beyaz soytarı şapkasıyla ilginç bir görüntü sergileyen İsviçreli bir vatandaş, kendi sporcuları piste çıktığı sırada elindeki çalgısıyla onlara destek verdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz