« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Altın madalya kazanmak istiyoruz "

Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Orhan Duman, Türkiye'de ilk kez yarın Kocaeli'de düzenlenecek olan Balkan Buz Hokeyi Birliği Turnuvası'nı altın madalya kazanarak tamamlamak istediklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Duman, Derince ilçesindeki bir otelde düzenlediği basın toplantısında, turnuvanın Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu'nca ilk kez düzenleneceğini, organizasyonun Türkiye'de yapılacak olmasından dolayı mutlu olduğunu belirtti.
Turnuvanın Kocaeli'de yapılmasına Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin de katkı sağladığını ifade eden Duman, 15 yaş altı milli takımın turnuva için 4 ay kampa girdiğini dile getirdi.

Duman, milli takımın turnuvada iyi bir derece elde edeceğini umut ettiğini kaydederek, “İlk kez düzenlenen Balkan Buz Hokeyi Birliği Turnuvası'nı altın madalya kazanarak tamamlamak istiyoruz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de bu organizasyon için emek harcadı. Kocaeli'yi herkes bir sanayi kenti olarak tanıyor. Kocaeli, her spor dalındaki milli takımlara sporcu sağlıyor. Kocaeli'yi bir sanayi kenti olarak değil, sporcu yuvası olarak değerlendiriyoruz” diye konuştu.

“Kocaeli'yi buz sporlarının merkezi haline getireceğiz”

Kocaeli'de buz hokeyi branşında başarılı sporcular yetiştiğini ifade eden Duman, Büyükşehir Belediyesi'nin spora verdiği desteğin sporcuların başarısında etkili olduğuna dikkati çekti.

Duman, turnuvanın festival havasında geçeceğini belirterek, salonda müsabakaların, salon dışında da çeşitli folklor ve halk oyunları gösterilerinin yapılacağını söyledi.

Duman, şunları kaydetti:
“Kocaeli'yi buz sporlarının merkezi haline getireceğiz. Helsinki'de yapılan toplantılarda Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu tarihinde hiç olmayan 3 büyük organizasyonunu hiçbir ülkeye vermemiştir. Biz bu şampiyonayla beraber 4 büyük organizasyon aldık. Bu organizasyonların 3 tanesi Kocaeli'de yapılacak. Uluslararası organizasyonların çoğunu buralarda yapmak istiyoruz. Vatandaşlarımızın ve belediyelerimizin desteği olduğunu biliyoruz. Açılış gününde de Kocaelili vatandaşlarımız kendilerini gösterirler, milli takımımızı desteklerler ve yüksek bir seyirci topluluğuyla turnuvayı tamamlarız.”

Kocaeli'deki buz salonunun Avrupa'daki birçok ülkede bulunmadığına dikkati çeken Duman, yurt dışındaki ülkelerden Erzurum ve Kocaeli'de kamp yapmak için müracaatlarda bulunulduğunu söyledi.
“4 yıl içinde buz hokeyi, buz salon sporlarında ilk ikiye girecek” diyen Duman, buz hokeyinin seyirciler tarafından da ilgiyle izlendiğini kaydetti.

Bunları da Beğenebilirsiniz