GeriDiğer Altın madalya Fransa'ya gitti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Altın madalya Fransa'ya gitti

Altın madalya Fransa'ya gitti
refid:25835763 ilişkili resim dosyası

Soçi'de sis nedeniyle bugüne ertelenen snowbord mücadelesini ilk sırada tamamlayan Vaultier, altın madalyanın sahibi oldu.

Büyük finalinde 6 sporcunun yarıştığı krosta Fransız sporcunun ardından, Rus Nikolay Olyunin gümüş, ABD'li Alex Deibold da bronz madalya elde ettiler. Düşerek sakatlık geçiren İtalyan sporcu Omar Vistinin, yarışmaya hak kazandığı küçük finale katılamadı. Vistinin, sakatlık geçirdiği düşüşün ardından, sedye ile sağlık merkezine götürüldü.

Kısa mesafe sürat pateni

Kısa mesafe sürat pateni kadınlar 3000 metre bayrak yarışında Güney Kore takımı, altın madalya kazandı. Ha-ri Cho, Alang Kim, Seung-Hi Park ve Suk Hee Shim'den oluşan Güney Kore ekibi, 4.09.498'lik süreyle ilk sırada yer alarak şampiyon oldu.

Marie Eve Drolet, Jessica Hewitt, Valerie Maltais ve Marianne St Gelais'ten oluşan Kanada takımı 4.10.641'lik dereceyle gümüş, Arianna Fontana, Lucia Peretti, Martina Valcepina ve Elena Viviani'den oluşan İtalya takımı da 4.14.014'lük dereceyle bronz madalya elde ettiler.

Biatlon'da şampiyonu foto finiş belirledi

Biatlonda iki gün önce yapılması gereken ancak sis nedeniyle bugüne ertelenen erkekler 15 kilometre toplu çıkış mücadelesini Norveçli Emil Hegle Svendsen kazandı. Yarışı Svendsen ile beraber Fransız sporcu Martin Fourcade 42.29.1'lik süreyle aynı sırada tamamladı. İkili arasında çekişmeli geçen mücadelede, foto finiş resmiyle şampiyon olarak Norveçli sporcu belirlendi.

Fourcade'nin gümüş madalya aldığı yarışta 13.8 saniye geriden (42.42.9) gelen Çek Ondrej Moravec ise bronz madalya elde etti. Şampiyon Norveçli'nin, daha önce Vancouver 2010'da 1'er bireysel ve takım şampiyonluğu bulunuyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle