Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Altın madalya Büyük Britanya'nın

Binicilik erkekler takım engel atlamada Büyük Britanya zafere ulaşırken, pist bisikletinde Büyük Britanya sporcusu Jason Kenny gülen taraf oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Greeenwich Park'ta yapılan binicilik yarışmalarında erkekler takım engel atlamada, Big Star isimli atıyla Nick Skelton, Tripple X isimli atıyla Ben Maher, Hello Sanctos isimli atıyla Scott Brash ve Vindicat isimli atıyla Peter Charles'dan oluşan Büyük Britanya takımı, 1952 Helsinki Olimipyatları'ndan beri bu daldaki ilk altın madalyasını kazandı.

Büyük Britanya, ikinci turu eşitlikle biten yarışmada, eşitliği bozmak için yapılan atlayışlar sonucunda Hollanda'yı mağlup etti.

Gümüş madalya, Hollanda'ya giderken, Suudi Arabistan da bronz madalyanın sahibi oldu.

KENNY'DEN İKİNCİ ALTIN MADALYA

Londra Olimpiyatları'nda pist bisikletinde erkekler bireysel sprint yarışında altın madalyayı, Büyük Britanya'dan Jason Kenny kazandı.

Velodrome'da yapılan pist bisikleti yarışlarında, erkekler bireysel sprint finalinde, Büyük Britanya'dan Jason Kenny, Fransız Gregory Bauge ile karşılaştı. Kenny, ilk turu 10.232, ikinci turu ise 10.308 saniyeyle kazanarak, takım sprint yarışmasından sonra Londra Olimpiyatları'ndaki ikinci altın madalyasını elde etti.

Gümüş madalyayı Fransız Gregory Bauge alırken, üçüncülük mücadelesinde Trinidad ve Tobagolu Nisjane Nicholas Phillip'i geride bırakan Avustralyalı Shane Perkins ise bronz madalyanın sahibi oldu.

Bunları da Beğenebilirsiniz