« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Altın madalya Bernhard'ın

25'inci Dünya Üniversiteler Kış Oyunları Alp Disiplin Erkekler Büyük Slalom 2'nci İniş Yarışları'nda Avusturyalı kayakçı Graf Bernhard, 1:52.04'lük derecesiyle altın madalya kazandı.

ERZURUM / DHA
SON GÜNCELLEME

Erzurum'da devam eden 25'inci Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nın 9'uncu gününde Konaklı Kayak Merkezi'nde koşulan Alp Disiplini Erkekler Büyük Slalom 2'nci İniş müsabakası çekişmeli geçti. 96 sporcunun katıldığı yarışlarda rakiplerine üstünlük kuran Avusturyalı kayakçı Graf Bernhard, 1:52.04 derecesiyle Oyunlar'daki ikinci madalyasını kazandı. Çek Zıka Adam, 1:52.53'lük derecesiyle ikinci olurken, İsveçli Rainer Niklas, 1:53.66'lık derecesiyle üçüncü oldu. Alp Disiplini Erkekler Büyük Slalom 2'nci İniş müsabakasında Türk sporcular Ersin Beydüz 2:07.08'lik derecesiyle 58, İbrahim Yıldırım 61, Harun Şimşek ise 67'inci oldu. Selim Pasinli ve Levent Taş, bitişi göremeden diskalifiye oldu.

BERNHARD: "ŞANS BENDEN YANA"

25'inci Dünya Kış Oyunları'ndaki ikinci altın madalyasını kazanan Graf Bernhard, bu sonucu beklemediğini belirtti. Altın madalya kazandığı Süper Kombine'ye göre daha fazla zorlandığını anlatan Bernhard, 'Başarımı çok çalışmaya ve bol bol antrenman yapmaya borçluyum. İki madalya kazandığımı için çok mutluyum. Sanırım şans benden yana" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler