« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Altın madalya Almanya'nın

Londra Olimpiyatları'nda binicilikte takım 3 gün yarışmasında altın madalyayı Almanya kazandı

A.A.
SON GÜNCELLEME
Greenwich Park'ta düzenlenen binicilik yarışlarında, bugün takım 3 gün yarışmasının son kategorisi olan engel atlama müsabakaları gerçekleştirildi.

Dresaj (at terbiyesi), kros ve engel atlama müsabakalarından oluşan 3 gün yarışmasında Almanya, toplamda 133.70 ceza puanı alarak altın madalyanın sahibi oldu. Almanya, Pekin-2008'de de bu kategoride altın madalya kazanmıştı.

Gümüş madalyayı 138.20 ceza puanı toplayan Büyük Britanya kazanırken, bronz madalyanın sahibi ise 144.40 ceza puanı elde eden Yeni Zelanda oldu.

Bu arada, İngiliz kraliyet tahtının ikinci sıradaki varisi Cambridge Dükü Prens William ve eşi Cambridge Düşesi Kate Middleton ile Prens Harry de Büyük Britanya Milli Takımı'nı izleyip tezahüratta bulundu.

 İngiltere Kraliçesi'nin torunu Zara Phillips'i izleyenler arasında kraliyet ailesinin mensupları da vardı

Londra Olimpiyatları'nda Büyük Britanya'nın gümüş madalya kazandığı binicilik 3 gün yarışmasında, İngiltere Kraliçesi'nin torunu Zara Phillips'i izleyenler arasında kraliyet ailesinin mensupları da bulundu.

Greenwich Park'taki düzenlenen, takım 3 gün yarışmasının son kategorisi olan engel atlama müsabakalarını, kraliyet ailesinin birçok mensubu da izledi. Kraliyet tahtının ikinci sıradaki varisi Cambridge Dükü William ile eşi Kate ve Phillips'in annesi Prenses Anne de yarışı izleyenler arasındaydı.

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in ikinci çocuğu Prenses Anne'in kızı olan Zara Phillips, 2004 Atina ve 2008 Pekin Olimpiyatları'na, bir önceki atının sakatlığı nedeniyle katılamamıştı. 31 yaşındaki Phillips, Londra Olimpiyatları'na “High Kingdom” isimli atıyla katıldı.

Dresaj (at terbiyesi), kros ve engel atlama müsabakalarından oluşan 3 gün yarışmasında Almanya, toplamda 133.70 ceza puanı alarak altın madalyanın sahibi olmuş, bronz madalyayı ise Yeni Zelanda elde etmişti.

Zara Phillips'in annesi Prenses Anne, binicilikte 1976 Montreal Olimpiyatları'nda ülkesini temsil etmiş, babası Mark Phillips'in takımı ise, 1972 Münih Olimpiyatları'nda binicilik engel atlama dalında altın madalya kazanmıştı.


CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.