« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Altın madalya alacağız"

Ümit Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda namağlup çeyrek finale kalan Ümit Kız Milli Takımı oyuncularımızdan Özge Kavurmacıoğlu, şampiyonluk için iddialı olduklarını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Macaristan’ın Debrecen şehrinde düzenlen Ümit Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda ilk ve ikinci turda oynadığı 6 maçtan 6 galibiyet çıkaran Ay-Yıldızlılarımız, şu anda turnuvanın tek namağlup takımı konumunda. Çeyrek finalde Beyaz Rusya ile eşleşen Millilerimizde, başarılı bir performans sergileyen oyuncularımızdan Özge Kavurmacıoğlu da böyle konsantre olmuş bir şekilde devam ederlerse, tarihi bir başarı elde edeceklerini söyledi.

FIBA Avrupa’dan Paul Nielsen’la yaptığı söyleşide şu anda turnuvadaki tek namağlup takım olduklarını hatırlatan Kavurmacıoğlu, “Şampiyonluk için en önemli adaylardan biriyiz. Bu şekilde odaklanmış bir şekilde devam edersek altın madalyayı kazanacağımıza inanıyorum” yorumunda bulundu.

Genç Kız Milli Takım oyuncularımızdan Pelin Bilgiç ile Merve Aydın’ın performansları hakkında da konuşan Kavurmacıoğlu, “İkisi de şu ana kadar çok iyi iş çıkarıyorlar. Onların takımın bir parçası olmalarından dolayı çok mutluyum. Genç oyuncular takıma daha fazla enerji katıyorlar” derken kendilerini desteklemeye Macaristan’a giden ailelerinin de oyuncular için önemli bir moral kaynağı olduğunu belirtti.

2009’da Yıldız Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda dört uzatmaya giden Fransa – Türkiye maçından da bahseden Milli oyuncumuz, 60 dakika forma giydiği karşılaşmayı uzun bir süre unutamadığını söylerken, “Çok iyi mücadele etmiştik ama yeterli olmamıştı. Kariyerimde oynamış olduğum en heyecanlı maç olma unvanını hala koruyor. O karşılaşma tamamen basketbolun anlamını yansıtıyor benim için ama mağlubiyet tarafı hariç tabii ki” dedi.

2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda beşincilik elde eden A Milli Kadın Takımımızın da çok iyi bir iş çıkardıklarını belirten Milli oyuncumuz, “ABD, Avustralya ve diğer güçlü ekiplerle birlikte mücadele etmek kolay bir iş değil. Biz de bir gün o seviyeye çıkmak için çalışıyor olsak da şu anda sadece turnuvaya odaklanmış durumdayız. Aklımızda bunun dışında başka bir şey yok” şeklinde konuştu.

Son olarak uzun vadeli planları hakkında da yorumlarda bu Özge Kavurmacıoğlu, “Oyunumu geliştirebildiğim için mutluyum. Oynadığım pozisyonların ileride değişebileceğinin de farkındayım ve bunun için de çalışmalarım devam ediyor. Ligde de Penny Taylor, Angel McCoughtry, Cappie Pondexter gibi yabancı oyuncuların yanı sıra Nevriye Yılmaz, Birsel Vardarlı ve Esmeral Tunçluer gibi tecrübeli oyuncularla birlikte ya da onlara karşı mücadele ediyorum. Bu da önemli bir fırsat benim için. Yeni sezonda Fenerbahçe’de gelen şansları değerlendirip daha fazla dakika alabilmek için çalışacağım” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz