Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Altın Koza’da onur ödülleri verildi

  Yusuf BAŞTUĞ, Murat KİBRİTOĞLU / DHA
  18.09.2012 - 01:00 | Son Güncelleme: 18.09.2012 - 13:20

  Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 19’uncusu düzenlenen “Uluslararası Altın Koza Film Festivali” kapsamında geleneksel olarak dağıtılan Yaşam Boyu Onur Ödülleri dün sahiplerine verildi.

  Adana’daki  Merkez Park Amfi Tiyatro’da düzenlenen törene gelen sanatçılar, kırmızı halı üzerinden geçerek alana girdi. Törende Türk sinemasının hayatını kaybeden önemli isimleri anıldı. Bu yıl festivalde Yaşam Boyu Onur Ödülü’nü oyuncular Perihan Savaş, Ediz Hun ve yapımcı Abdurrahman Keskiner aldı.

  Törende Savaş, Hun ve Keskiner’in yaşamını anlatan kısa filmler de gösterildi. Ödülünü almak için kürsüye çıkan Perihan Savaş: “Çok heyecanlı, çok mutluyum, çok sevinçliyim ama bir o kadar da  üzgünüm. Ben sanatçıyım ama bir anneyim. Artık anneler ağlamasın. Ne olur artık annelerin yüreklerini ağlatmayalım” dedi. Dün başlayan 19’uncu Altın Koza Film Festivali, pazar gününe kadar sürecek. Çeşitli paneller, söyleşiler, oturumlar, sergiler ve atölyelerin de düzenleneceği festivalde 238 film, 10 sinema salonunda gösterilecek.               
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı