« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Altın kemeri hak ettik"

Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Spor Kulübü Başkanı Ahmet Erbağ, “Güreşin altın kemerini ASKİ olarak hak ettik” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Erbağ, yaptığı açıklamada, hafta sonu Konya'da gerçekleştirilen lig müsabakalarında ASKİ Güreş Takımı'nın serbest ve grekoromen stilde Türkiye şampiyonu olduğunu hatırlattı.

Bu başarının “anlık” bir başarı olmadığını dile getiren Ahmet Erbağ, “Kulüp olarak güreşin parlayan yıldızı olduğumuzu hem Avrupa'da hem de Türkiye'de senelerdir gösteriyoruz. Dünya Şampiyonası'nda Rıza Kayaalp'in şampiyonluğu, tecrübeli takım kaptanımız Nazmi Avluca'nın üçüncülüğü, daha öncesinde Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde şampiyonluğumuz, bizi güreşte Türkiye'nin parlayan yıldızı yaptı” diye konuştu.

Erbağ, “Antrenörlerimizin büyük gayretleri, antrenmanları ciddiye almaları, sporcularımızı iyi motive etmesi bizi çifte şampiyonluğa taşıdı. Şampiyonluğumuz Ankara için hayırlı olsun. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız ve kulübümüzün onursal başkanı Sayın Melih Gökçek'e çifte şampiyonluğumuzu hediye ediyoruz. Güreşin altın kemerini ASKİ Spor olarak hak ettik” şeklinde konuştu.

Müsabakalarda hakem hatalarına da şahit olduklarını dile getiren Erbağ, “Türkiye Güreş Federasyonu Merkez Hakem Kurulu, kendisini gözden geçirmelidir. Hakemler objektif kararlar vermelidir. MHK yeni bir yapılanmaya gitmelidir” ifadelerini kullandı.

ASKİ Güreş Takımı, grekoromende üçüncü kez üst üste şampiyonluk yaşarken, serbest stilde ise tarihinde ilk kez bu başarıya ulaştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler