« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Altın kemeri ebedi olarak almak istiyorum"

Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin başpehlivanı Antalyalı Ali Gürbüz, bu yıl da Er Meydanı'nda başpehlivan olmak için kispet giyeceğini belirtti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Başpehlivan Gürbüz, geçen yıl Kırkpınar Yağlı Güreşleri biter bitmez antrenmanlara başladığını ve Kırkpınar'a sıkı bir şekilde hazırlandığını söyledi.

Gürbüz, sözlerine şöyle devam etti:
“Uzun süredir Kırkpınar için çalışıyoruz. Haftanın 6 günü antrenmanlar yaparak en iyi şekilde hazırlandık. Kırkpınar'dan önce güreşler oldu, onlarda da iyi sonuçlar elde ettim. Geçen senenin başpehlivanı olarak bu sene de iddialıyım. Nasipse bu yıl da başpehlivan olmak istiyorum. Antalya'ya altın kemer bundan önce geldi ama ebedi olarak gelmedi. Hedefim altın kemeri Antalya'ya ebedi olarak götürmek.”

Türkiye Güreş Federasyonu'nun Kırkpınar Yağlı Güreşleri final güreşinde gittiği kural değişikliğini eleştiren Gürbüz, “Federasyonunun aldığı bazı değişiklik kararları var. Finaldeki puanlamaya ben de karşıyım. Normal güreş yapılıp ondan sonra eski kuraldaki puanlama sistemi daha iyiydi. Güreş başlar başlamaz puanlama yapılmasına pek sıcak bakmıyorum” dedi.

Ali Gürbüz'ün antrenörü Durmuş Durmuş da zirvede kalmak için yapılan çalışmanın daha sıkı ve disiplinli olduğu bilinciyle hazırlandıkların ve Gürbüz'den ümitli olduğunu söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz