« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Altın kazananlara benden özel ödül"

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Zihinsel Engelliler Dünya Bisiklet Şampiyonası için Konya'da kampta bulunan milli takımı ziyaret etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Konya'da 24-30 Eylül tarihleri arasında yapılacak Zihinsel Engelliler Dünya Bisiklet Şampiyonası'nın son etap kampı için Konya'da çalışmalarına devam eden milli sporcuları otelde ziyaret eden Bakan Ahmet Davutoğlu, özel çocuklarla tek tek ilgilendi.

SİZE YARDIMCI OLURUM

Beraberindeki heyetle birlikte Konya Hilton Otel'de kamp yapan sporcuları ziyaret ederek, kamp ve şampiyona hakkında bilgi alan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile sporcular arasında ilginç diyaloglar yaşandı.

Sporcuların tek tek adını soran ve onlarla yakından ilgilenen Davutoğlu'nun, “Bisiklet sporu bana biraz yabancı. Ayrıca bisiklete çok iyi binemem ama buna rağmen sizlerle yarışmak isterdim. Ne yazık ki şampiyona tarihinde
burada olamayacağım” şeklindeki sözleri üzerine milli bisikletçi Hasan İncebacak'ın, “Bakanım siz hiç merak etmeyin. Ben sana yardımcı olurum” sözleri üzerine bakan ve etrafındakiler kahkaha attı.

Daha sonra kamp müdürü Ayten Köse ve milli takım teknik sorumlusu Ergün Esenkaya'dan çocukların form durumu ve şampiyona hakkında bilgi alan Bakan Davutoğlu, çocuklara dönerek, “Hocalarınız ve yöneticileriniz çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdiğinizi söylüyor. Burada çok başarılı olacağınıza inanıyorum. Kim şampiyonada altın madalya kazanırsa benden özel ödül” diyerek sporculara moral verdi.

Sporcu, yönetici ve teknik adamlarla daha sonra toplu fotoğraf çektiren Ahmet Davutoğlu, kamptan neşeli bir şekilde ayrıldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz