Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Altın hırsızları radara yakalandı

  A.A
  28 Şubat 2006 - 12:31Son Güncelleme : 28 Şubat 2006 - 12:31

  Konya'nın Beyşehir ilçesinde bir kuyumcudan yaklaşık yarım kilogram altın burma bilezik çalan 3 kişi, Beyşehir-Konya karayolunda 120 kilometre hız yapınca yakalandı.

  Helvacılar Sokak'ta bulunan Beyşehir Ticaret Odası eski Başkanı Mehmet Şenol'un kuyumcu dükkanına giren 3 kişi, düğünlerinin olduğunu bunun için yüzük almak istediklerini söyledi. Dükkan sahibi yüzükleri çıkarmaya çalışırken, söz konusu kişiler 15 burma bileziği çaldılar. Bazı yüzükleri beğendiklerini, bunları daha sonra gelip alacaklarını belirten kişiler daha sonra dükkandan ayrıldılar. Olayı fark eden Mehmet Şenol, durumu polise bildirdi. Polis ihbar üzerine söz konusu kişileri yakalamak için çalışma başlattı.

  İlçeden otomobille uzaklaşmak isteyen 3 kişi, Beyşehir-Konya karayolu Üçpınar Köyü yakınlarında 120 kilometre hız yaptıkları radar tarafından tespit edilince polis tarafından durduruldu. Ehliyet ve ruhsat kontrolü yapan trafik polisleri, otomobildeki kişilerin aranan şüpheliler olduğunu fark edince gözaltına aldı.

  Otomobilde yapılan aramada yaklaşık yarım kilo ağırlığındaki burma bilezikler, vites kolunun altındaki özel bölmeye gizlenmiş olarak bulundu.

  Gözaltına alındıktan sonra Beyşehir Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen H.G.'nin (57) 30, F.Ö'nün (23) 17, F.A.'nın ise 9 ayrı suçtan sabıkasının olduğu öğrenildi.

  Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı