Altın gibi gençleri bulup mücevher gibi işleyecekler

Hürriyet Haber
09 Aralık 2009 - 00:00Son Güncelleme : 09 Aralık 2009 - 14:24

Celal Aras Eğitim ve Kültür Vakfı’nın, “Geleceğe Lider Ol” eğitim bursu projesiyle 50 üniversiteli genç ünlü yazar Prof. Stefano D’Anna’nın kurduğu European School of Economics’te liderlik sertifikası programına burslu olarak katılacak.

Prof. Stefano D’Anna, projenin amacının “Altın değerinde gençleri bulup, onları mücevher gibi işlemek” olduğunu söyledi. Türkiye’ye altın değerinde liderler kazandırmak için bir şeyler yapılması gerektiğini vurgulayan D’Anna, Türkiye’nin güçlü bir ülke olmak istiyorsa bunu başarması gerektiğine değinerek, “İstiklal Marşınız ‘Korkma’ diye başlıyor. Bütün bir hayat boyunca bunu söylüyorsunuz. Bu milletin aslı burada yani İstiklal Marşı’nda, Atatürk’ün sarsılmaz cesaretinde başlıyor” diye konuştu.
İlham kaynağı Celal Aras
Celal Aras’ın anısını yaşatmak amacıyla kurulan Celal Aras Eğitim ve Kültür Vakfı’nın Aras Holding’in desteğiyle geleceğin liderlerini yetiştirmek üzere oluşturduğu “Geleceğe Lider Ol” eğitim bursunun tanıtım toplantısında konuşan Aras Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Baran Aras da, Türkiye’nin ihtiyacı olan genç liderleri yetiştirmek üzere bu projeyi geliştirdiklerini belirterek, “Bu konuda ilham kaynağımız ise Celal Aras” dedi. Baran Aras, “Vereceğimiz eğitimlerin her aşamasında gençlerin ufkunu genişletmek görevimiz olacak. Bu vakıf, Aras Holding’in topluma ve liderine karşı sorumluluğu ve borcudur. Türkiye’nin geleceği için hangi alanlarda desteğe ihtiyaç varsa biz orada olacağız” şeklinde konuştu. “Geleceğe Lider Ol” projesi ile üniversiteli  50 gence “Tanrılar Okulu” kitabının yazarı Prof. Stefano D’Anna’nın 1989’da kurduğu ve dünyanın pek çok ülkesinde liderlik eğitimi veren European School of Economics’te çeşitli sertifika   programlarına burslu olarak katılma fırsatı verilecek. Proje, kendisinde geleceği değiştirecek liderlik vasıflarına sahip olduğuna inanan tüm üniversitelilere açık olacak.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı