Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Altın çocuk Filip

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İspanyol ‘‘Don Balon’’ spor dergisi, Galatasaray'ın eski futbolcusunu İspanya'nın en disiplinli ve en profesyonel futbolcusu seçti.

<ı>Övgü yağdı

Galatasaray'ın eski futbolcusu Filipescu, İspanya'da en disiplinli ve en profesyonel futbolcu seçildi. İspanya'nın ünlü ‘‘Don Balon’’ spor dergisinde yapılan haftanın portresinde tanıtılan Filipescu'den övgü ile bahsedildi.

<ı>Cankurtaran

Dergi, ‘‘İspanya'ya büyük umutlarla transfer edilen Filipescu gerçek değerinin çok çok üstünde oynuyor. Teknik, taktik, arkadaşlık uyumu mükemmel. Takım içindeki yardımlaşması ise bir cankurtaranı andırıyor’’ yorumunu yaptı.

<ı>Juve’ye giderdi

Filipescu'nun Romanya Milli Takımı'nı da başarıya koşturduğunu yazan dergide, ‘‘Romanya'nın Hagi kadar etkili bir oyuncusu. İspanya'ya gelmeseydi İtalya'da Juventus takımına gidiyordu’’ ifadesini kullandı.

<ı>Terim’e vefa

Filipescu ise yaptığı açıklamada şunları söyledi: ‘‘Dünyanın en güçlü ekiplerinden biri olan G.Saray'dan geldim. Kendimi artık İspanya arenasında göstermek istedim. Burada mutluyum ama Terim'i ve Türkiye'yi unutmam.’’
Bunları da Beğenebilirsiniz