Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Altın çocuk A Takımda

Beşiktaş’ın genç yeteneği, “Quaresma ve Guti’nin en büyük hayranlarından biriydim. Şimdi onlarla birlikte idman yapıyorum. Benim yaşımda biri için bu inanılmaz bir olay. Guti bana ‘Junior Quaresma’ diyor” dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

TÜRKİYE Muhammed Demirci adını ilk olarak 2007 yılında duymuştu. O zaman 12 yaşında olan Muhammed’in Beşiktaş alt yapısında oynadığı maçlar internet aracılığıyla milyonlarca kişi tarafından hayranlıkla izlenmişti. Barcelona başta olmak üzere PSV Eindhoven, Juventus, Real Madrid ve Ajax takımlarının peşine düştüğü bu büyük yetenek, Barcelona’daki deneme idmanlarında beğenilmesine rağmen, menajeri olduğunu iddia eden bir kişinin tam 1 milyon Euro istemesi yüzünden Avrupa’ya gidememişti.
Antalya’ya götürüldü
Sonrasında Beşiktaş’ta kalan ‘altın çocuk Muhammed’ yeteneklerini daha da geliştirdi ve teknik direktör Bernd Schuster’in gözüne girmeyi başardı. Siyah beyazlı kulüpte tüm yönetici ve antrenörlerinin büyük özen gösterdiği 16 yaşındaki futbolcu, Beşiktaş’ın dün başlayan Antalya kampı kadrosuna alındı. Kampa gitmeden önce sabah saatlerinde A takımla antrenmana çıkan Muhammed, duygularını Hürriyet’e anlattı: “Quaresma ve Guti’nin en büyük hayranlarından biriydim, şimdi onlarla birlikte idman yapıyorum. Benim yaşımda biri için bu inanılmaz bir olay. Antrenmandan sonra Quaresma yanıma gelip bazı eksiklerimi söyledi. Guti de toplara nasıl vurmam gerektiğimi anlattı. Hayranı olduğum futbolcuların daha ilk antrenmanımda bana böyle ilgi göstermeleri beni çok mutlu etti. Hatta bir ara Guti, Quaresma’ya beni gösterip ‘Junior Quaresma’ dedi.”
Özel ilgi görüyor
Muhammed, göz önünde olmadığı dönemde Beşiktaş Kulübü Sağlık Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mete Düren ve alt yapı antrenörlerinden özel ilgi gördüğünü de belirterek şöyle devam etti:
“Alt yapıdaki antrenörlerimiz Ulvi Güveneroğlu, Sarp Yiğit, Metin Uzun ve Faruk Şahin sadece futbol eğitimimle değil her şeyimle ilgilendiler. Onların sayesinde kendimi tamamen futbola ve okula verdim. Başka hiçbir şey düşünmüyorum. Mete Düren de fiziğimin ve sağlığımın en iyi düzeyde olması için özel çaba gösterdiler. Ayrıca, İbrahim Toraman ağabeyimin de büyük desteğini gördüm. Sağolsun sürekli benimle ilgileniyor ve nasihat ediyor.”

Antalya kampına 7 genç

Beşiktaş teknik direktörü Bernd Schuster, takımdaki yabancılardan Tabata, Zapotocny, Ferrari, Holosko ve Fink’i Antalya’ya götürmedi. Yerli oyunculardan ise Yusuf, Fatih Tekke ve Rıdvan’ı İstanbul’da bırakan Alman hoca, 7 genç oyuncuya kamp kadrosunda yer verdi. A2 takımından, Furkan Şeker, Oğuz Ceylan, Muhammed Demirci, Doğukan Pala, Mertcan Demirer ve Umut Kaya Antalya’ya giden kadroda kendilerine yer buldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz