Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

“Altın atletler” Elmas Lig'de

Finlandiya'da Avrupa şampiyonu olan milli atletler Gülcan Mıngır ve Aslı Çakır Alptekin, 7 Temmuz'da Elmas Lig'in Paris ayağında koşacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda bayanlar 3000 metre engellide şampiyonluğa ulaşan Gücan Mıngır ve 1500 metrede altın madalya kazanan Aslı Çakır Alptekin, Londra Olimpiyat Oyunları'ndan önce, kendilerini son olarak Elmas Lig'de deneyecek.

Şampiyon atletlerin antrenörü İhsan Alptekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sporcularının olimpiyatlardan önce en son Paris'te koşacaklarını söyledi. Bayanlar 1500 metrede 4:05.31'lik zamanıyla altın madalya kazanan eşi ve sporcusu Aslı Çakır Alptekin için Paris'te 4 dakikaya yakın bir derece hedeflediklerini belirten Alptekin, Gülcan Mıngır'ın ise birincilik için koşacağını söyledi.

Alptekin, “Her ikisi de inşallah güzel sonuçlar alır. Londra öncesinde kendilerini fazla yıpratmadan koşup iyi dereceler elde ederler. Paris, olimpiyatlar öncesinde bizim için güzel bir sınav olacak” dedi.

Her iki milli atletin de “şampiyona yorgunu” olduğunu ifade eden antrenör Alptekin, “Türkiye'ye döndüğümüz günden bu yana da programlar nedeniyle yorgunlar. İki sporcuma da başarılar dilerim” diye konuştu.
Aslı Çakır Alptekin'in geçen yıl Zürih'te bayanlar 1500 metrede 8'incilik elde ettiği Elmas Lig'de, Gülcan Mıngır ilk kez koşacak.

Fatih Avan da yarışacak

Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda elemeleri geçemeyip, atletizm otoritelerini hayal kırıklığına uğratan Türkiye rekortmeni Fatih Avan da Paris'te mücadele edecek.

Bu sezon elde ettiği 85.20'lik dereceyle hem kendine ait Türkiye rekorunu geliştiren, hem de dünyanın en iyi ikinci derecesini yapan milli ciritçi de burada olimpiyatlar öncesinde kendini deneyecek.
Avan, geçen ay Elmas Lig'in beşinci ayağı Oslo Grand Prix'sinde 83.82 metre atarak ikinci olmuştu.
Milli atletler bugün Paris'e gidecek. Yarışmalar 7 Temmuz Cumartesi günü TSİ 20:25'te başlayacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler