Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Altın adam Sergen

''11 Altın Adam'' yarışmasında Sergen Yalçın, organizasyon tarihinin en yüksek puanıyla Eylül ayının futbolcusu seçildi. Ayın antrenörü kategorisinde Mircea Lucescu, ayın yöneticisi ile hakemi kategorilerinde de geçen ay olduğugibi yine Adnan Sezgin ile Ali Aydın ilk sırayı alan isimler oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Işık Sigorta tarafından düzenlenen organizasyonda, jüri üyelerinin Eylül ayı performans değerlendirmesine göre gerçekleştirilen puanlamada Beşiktaş'ın yıldız futbolcusu Sergen Yalçın, 182 puanla ayın futbolcusu seçilirken, bunun organizasyon tarihinin de en yüksek puanı olduğu açıklandı.

İstanbul Kalyon Otel'de yapılan sezonun ikinci jüri toplantısına konuk olarak FIFA İcra Kurulu Üyesi ve UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik ile İstanbulspor Kulübü Başkanı Adnan Sezgin katıldı.

ERZİK: UEFA MÜDAHALE ETMEK ZORUNDA KALDI
   
FIFA İcra Kurulu Üyesi ve UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, Türkiye-İngiltere maçı öncesi taraflar arasında medya yoluyla yaşanan gerginliğe UEFA'nın müdahale etmek zorunda kaldığını söyledi. Erzik, İngiliz basınının herkesçe malum olunan çok küçük bir bölümünün kışkırtıcı yayın yaptığını kaydederek, şunları söyledi: "Önemli olan UEFA'nın bakış açısı. Bu karşılaşma kura çekiminin hemen ardından riskli maçlar kategorisine sokuldu. UEFA'nın gerilimi azaltmak için maksimum çaba harcadığı bir dönemde İngiltere Teknik Direktörü Sven Goran Eriksson'un bir beyanı ortalığı karıştırdı ve ardından Haluk Ulusoy'un cevabı geldi. Bu nedenle UEFA müdahale etmek zorunda kalarak, tarafları toplantıya çağırdı. Daha sonra ortam yumuşatılabildi.''

Türkiye-İngiltere maçının sonucuyla ilgili tahmin istenmesi üzerine de Erzik, ''Türkiye-İngiltere maçında sonucun ne olacağını herkes biliyor. Tarihimizde İngilizlerle 9 kez karşılaşmışızama ilk kez bu kadar kararlı, vasıflı ve tam takım olarak mücadele edeceğiz. Tabii ki galip geleceğiz'' dedi
   
SEZGİN: ÇINARI AYAKTA TUTMAYA ÇALIŞIYORUZ
   
Büyük maddi sıkıntı içindeki İstanbulspor'un kulüp başkanı Adnan Sezgin ise, çok zor durumda olduklarını ifade etti. İçinde bulundukları durumun ekonomik, sportif ve hukuksal boyutları olduğuna değinen Sezgin, ''İstanbulspor, 1926 yılında kurulmuş olan bir kulüp. Biz bu çınarı ayakta tutmak için ekip olarak mücadele ediyoruz'' şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz