BALIKESİR HABERLERİ

Altıeylül’de 38 İşçi Toplu Sözleşme İmzaladı

IHA
28 Temmuz 2015 - 12:06Son Güncelleme : 28 Temmuz 2015 - 12:07

ALTIEYLÜL BELEDİYESİ'NDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI.

IHA

Altıeylül Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. 38 işçiyi kapsayan sözleşmeyi Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir imzaladı. Altıeylül Belediyesi’nde gerçekleşen sözleşme ile birlikte işçilerin yevmiyeleri yüzde 10 ile yüzde 32 arasında arttı.
Sendika yetkililerinin de katıldığı sözleşme töreninde konuşan Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir “İnsanların huzurunu bozmadan, işçinin huzurunu bozmaktan ziyade konuşarak, görüşerek işçilerin daha fazla zam alabileceğini kanıtladık. Sizlerin sayesinde çok güzel bir sözleşme imzaladık. Sendikamızın temel prensibi var. İlki işçi arkadaşımın gideceği bir işi ve yiyeceği aşı var. İkincisi işyerinde huzur, barış var mı? Üçüncü temel prensibimiz de işçilerimiz zamanında maaşını alıyor mu? Dördüncü prensibimiz de ücretlerde, sosyal haklarda iyi oranda zam var mı? Bunların hepsi Altıeylül Belediyesi’nde var” dedi.
Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da sendikacılığa ve örgütlü toplum olmanın önemine dikkat çekti. Kafaoğlu sendikacılığın sadece ücret sendikacılığı olmadığına dikkat çekerek “Ülkenin menfaatini, demokrasinin ileri gitmesini, işçilerin hakkını ve hukukunu koruyan, gözeten;bununla birlikte yıkıcı değil yapıcı olan, itici değil çekici olan, seven ve sevilen insan noktasında gayretler olması önemli. Altıeylül Belediyesi olarak tüm projelerimizi insan merkezli yaptık. Altıeylül’de çalışan tüm personeli ailemiz olarak görüyoruz. İşçilerimiz mutlu olacak ki insanlara pozitif enerji versinler. Çalışan insanların çalıştığı mekânlar huzurlu olmalı, güzel olmalı. İşçiler bulundukları çalışma ortamında birlik, beraberlik, dayanışma, kardeşlik duygusu ile çalışmaları götürmeli. Öz kültürümüzde sevgi, saygı, fedakârlık ve dayanışma var. Bunlar bizi biz yapan değerler. Sevgi anlayışından gelen medeniyetten geliyoruz. İşçinin hakkını alın teri kurumadan ödenmesi gerektiğine inanan kültürden geliyoruz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Altıeylül’de 38 İşçi Toplu Sözleşme İmzaladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Altıeylül’de 38 İşçi Toplu Sözleşme İmzaladı haberi güncellenecektir.

  BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:23
  • Guneş
   06:14
  • Öğle
   13:24
  • İkindi
   17:12
  • Akşam
   20:12
  • Yatsı
   21:48
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı