Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Altı şerit yetmedi

  Mustafa BAĞDİKEN-Ergün AYAZ Orhan UZUN- Mesut IŞIK / DHA
  22.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  RAMAZAN Bayramı dönüşünde TEM’in her iki yönü dün ilk kez İzmit-Gebze arasında İstanbul’a doğru trafiğe açıldı. Yol güzergâhında Karayolları ve trafik ekiplerinin kontrollerinin ardından, saat 12.30’dan itibaren, Güney şerit ters istikamette kullanılmaya başlandı. Emniyet açısından TEM yolunun her iki yönündeki servis ve park alanları kapatıldı.

  ŞERİT FARKI YAŞANDI

  İstanbul yönüne açılan Güney şeridindeki  ilk araç kafilesi trafik eskortları eşliğinde ilerledi. Öğleden sonra TEM Otoyolu’nda ve D-100 Karayolu’nda yoğunluk kendini göstermeye başladı.

  DÖNÜŞ YOLUNDAN KARELER / Foto Galeri

  Akşam saatlerinde TEM’in Kuzey şeridinde yoğunluk nedeniyle trafik ağır ilerlerken, dönüşe özel ilk kez açılan Güney şeridini tercih edenler daha rahat yollarına devam etti. Yetkililer, sürücülerin yeni uygulamadan yeterince bilgi sahibi olmamaları nedeniyle, Güney şeridini tercih etmemelerinden dolayı bu yoğunluğun yaşandığıni ifade ettiler.

  KAFALAR KARIŞTI

  DÖNÜŞ ÇİLESİ BAŞLADI / WEB TV

  TEM’in Güney şeridi bugün saat 12.00’ye kadar İstanbul yönünde trafiğe açık kalacak. İzmit yönüne giden araçlar ise TEM’e sokulmayıp, Gebze’den itibaren D-100 ve Yalova Bursa yolu olarak da bilinen E-130 Karayolu’na yönlendirildi. Uygulamadan haberi olmayan sürücüler şaşkınlık yaşadı. Gebze’den İzmit’e gelmek için TEM’i kullanmak isteyen sürücüler yolları karıştırdı. Sürücülere trafik ekipleri yardımcı olup yön gösterirken, olası kazalara karşı da ambulans ve

  MURAT KAZANASMAZ TWITTER'DA UYARDI:

  - Araç sayısı fazla, fakat hem dikkatsiz sürücüler hem de bayramda trafiğe katılan acemi sürücülerin sebep olduğu kazalar trafiği artırıyor.

  - Dönüşler önümüzdeki 5 gün içinde kademeli olarak yapılacağı için ekstra bir yoğunluk yaşanmayacak gibi. Bu akşam kısmi bir yoğunluk olabilir.

  - Yollar boş, lütfen hız limitlerine bağlı kalın. Geride bıraktığınız, sizleri bekleyen insanlar olduğunu unutmayın. Hayatınız 5 saniye değişmesin.
  itfaiye ekipleri hazır bekletildi.

  FERİBOTLARDA KUYRUK ÇİLESİ

  Bayram tatilini Ege ve Akdeniz’de geçirip dün dönüşe geçen tatilciler yollarda uzun kuyruklar oluşturdu. Çanakkale’de bayramın son gününde arabalı vapur ve feribotlarla İstanbul’a gitmek isteyen tatilciler uzun süre beklemek zorunda kaldı. Çanakkale Boğazı’nda deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ yetkilileri, arife gününden itibaren yaklaşık 45 bin araç taşıdıklarını, bu rakamın 70 bini bulmasının beklendiğini bildirdiler. Yalova’da Topçular-Eskihisar Feribot İskelesi’nde yoğunluk oldu. Bayramın ikinci günü Topçular İskelesi’nden 12 bin aracın geçiş yaptığını belirten yetkililer, bu sayının bayramın son gününde 25 bine ulaşmasının beklendiğini açıkladılar.

  HAVALİMANINDA EVE DÖNÜŞ ÇİLESİ

  Üç günlük Ramazan Bayramı tatilinden havayolunu kullanarak dönen vatandaşlar, Atatürk Havalimanı’nda metronun belli bir saatten sonra çalışmaması nedeniyle zor anlar yaşadı. Metro, saat 24.00’dan sonra çalışmayınca havalimanındaki taksi duraklarına akın eden vatandaşlar, taksilerin yetişememesi nedeniyle uzun kuyrukar oluşturdu. Bazı vatandaşlar metronun çalışmamasına isyan ederken çoluk çocuk perişan olduklarını belirttiler. Hüseyin ASLIYÜCE / İstanbul, (DHA)

   

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı