MANİSA HABERLERİ

Altı Nokta Körler Derneği yararına oyun sahnelediler

DHA
29.03.2016 - 18:01Son Güncelleme :
DHA

MANİSA Büyükşehir Belediyesi'nin aylık kültür sanat etkinlikleri kapsamında 'Her Yöne 90 Dakika' adlı tiyatro oyunu sosyal sorumluluk projesi kapsamında Altı Nokta Körler Derneği Manisa Şubesi yararına sahne aldı.

Ahmet Çevik Tiyatrosu'nun sahneye koyduğu, Mustafa Arıkoğlu'nun yazdığı, Evren Duyal'ın yönettiği 'Her Yöne 90 Dakika' adlı tiyatro oyunu Kültür Merkezi Lale Salonu'nda sahne aldı. Oyunu, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Şehnaz Başaran, Büyükşehir Belediyesi Kültür Şube Müdürü Adem Gökçe ve çok sayıda tiyatro sever izledi. Türk Sinema, Televizyon ve Tiyatro dünyasının ünlü oyuncuları, Ahmet Çevik, Hülya Şen, Melek Şahin, Yelda Alp, Ender Gülçiçek ve Sinan Bengier'in rol aldığı 'Her Yöne 90 Dakika' pek çok insanın gördüğü gerçekleri mizah yoluyla izleyiciye anlattı. Manisalı tiyatro severlere eğlenceli bir akşam yaşatan oyunun sabah şekeri skecinde; halkı uyutan televizyon programlarına atıfta bulunuldu.

Oyun sonunda usta tiyatrocular, Levent Kırca, Kemal Sunal, Nejat Uygur, Tuncel Kurtiz, İstemi Betil, Sümer Tilmaç ve nice usta sanatçı saygı ve rahmetle anıldı. MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Şehnaz Başaran oyuncuları performanslarından dolayı kutladı ve çiçek takdim etti. Oyundan elde edilen gelirin Altı Nokta Körler Derneği Manisa Şubesi'ne bağışlanacağı belirtildi.İlker KILIÇASLAN/MANİSA,(DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Altı Nokta Körler Derneği yararına oyun sahnelediler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 18 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Altı Nokta Körler Derneği yararına oyun sahnelediler haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı