Ege Haberleri

EGE

  Altı dilde tanıtım

  Hürriyet Haber
  01 Eylül 2013 - 01:20Son Güncelleme : 30 Ağustos 2013 - 14:18

  Konak Belediyesi turistlere tanıtıcı broşürler dağıtıyor.

  KONAK Belediyesi, kruvaziyer turlar ile İzmir'e gelen turistlere altı ayrı dilde kenti tanıtan broşürler dağıtıyorlar. Kendi dillerinde sunulan broşürlerin kenti tanımada ve ulaşımda önemli kolaylıklar sağladığını belirten turistler uygulamadan oldukça memnun kalıyor.

  Yaz mevsimiyle birlikte, İzmir Limanı turistlerle dolup taşıyor. Hafta içinde bazen dört kruvaziyer gemi Alsancak Limanı'na binlerce turist getiriyor. Ellerinde bir yol haritası olmadığı için turistler cadde ve sokaklarda gelişigüzel dolaşmak zorunda kalıyordu. Konak Belediyesi'nin hayata geçirdiği “Gönüllü rehberler projesiyle” şehri gezmek isteyen turistlere İngilizce, Almanca, Fransızca İtalyanca, Rusça ve Yunanca İzmir tanıtım broşürleri dağıtılıyor.
  Göreve geldikleri gün gerçekleştirdikleri “Turizm Zirvesi” ile önemli bir adım atarak kent turizmine ivme kazandıracak çalışmalara öncelik verdiklerini belirten Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, kruvaziyer gemilerle gelen turistlere altı ayrı dilde İzmir'i tanıtan broşürler dağıtarak önemli bir görev üstlendiklerini söyledi. Başkan Tartan, hazırlanan broşürlerin kentin tanıtımı için önemli bir adım olduğunu ifade etti. Broşürlerin kenti kendi olanakları ile gezmek isteyen turistler için önemli bilgi kaynağı olduğunu dile getiren Tartan sözlerine şöyle devam etti:

  “Özellikle kruvaziyer gemileriyle ülkemize gelen turistlerin yönlendirme eksikliğini tespit ettik. Gemilerden inen turistlerin daha çok hangi ülkelerden geldiklerini saptayarak İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Rusça ve Yunanca broşürler hazırladık. Broşürlerde İzmir merkezinde gezilebilecek turistik yerlerin yanı sıra İzmir'in ilçelerine de yer verdik. Doğru bilgilerle donatılmış broşürleri alan turistler ellerindeki önemli bir yol haritası ile kentte kaldıkları süre içinde bilinçli bir seyahat gerçekleştiriyorlar.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı