ANKARA HABERLERİ

‘Altı aydan sonra süt yetersiz kalır’

Hürriyet Haber
29.04.2017 - 13:51Son Güncelleme :

Bebeklerde anne sütünün yeterli olduğu ilk altı aydan sonra iyi programlanmış tamamlayıcı beslenmenin önemli olduğunu belirten Koru Ankara Hastanesi Diyetisyeni Huma Karabulut, “7’nci aydan itibaren anne sütü bebeklerin gereksinmelerini tek başına karşılayamadığı için beslenme programlarına bazı eklemeler yapmak gerekiyor" dedi.

Hürriyet Haber

Karabulut, "Çocuğun enerji ve besin öğeleri gereksinmesini tam olarak karşılaması için et içeren gıdalar şart. Uygun zamanda başlatılan ve kurallara uygun şekilde sürdürülen tamamlayıcı beslenme, bebeğin bir yaş civarında aile sofrasındaki yiyecekleri tüketebilecek olgunluğa ulaşmasını sağlar” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ‘Altı aydan sonra süt yetersiz kalır’ hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2017 tarihinde saat 13 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ‘Altı aydan sonra süt yetersiz kalır’ haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı