ANTALYA HABERLERİ

Altı Ayda 560 Hasta Tedavi Edildi

IHA
21 Temmuz 2015 - 11:40Son Güncelleme : 21 Temmuz 2015 - 11:41

ANTALYA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ RADYASYON ONKOLOJİSİ KLİNİĞİ'NDE 2015 YILININ İLK ALTI AYINDA 560 HASTANIN TEDAVİ EDİLDİĞİ BİLDİRİLDİ.

IHA

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Kliniği’nde, 2015 yılının ilk altı ayında akciğer, meme, prostat, baş-boyun, gastrouriner sistem tümörlü 560 hastanın tedavi edildiği bildirildi.
Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Uzman Dr. Evrim Duman, radyoterapinin, kanser hücrelerini öldürmek ve tümörleri küçültmek için kullanılan en eski ve etkili kanser tedavi yöntemlerinden biri olduğunu belirtti. Günümüzde son teknolojik gelişmeler sayesinde radyoterapinin, eskiye oranla oldukça azaltılmış yan etkiler ile sonuçları en başarılı tedaviler arasına girdiğine değinen Duman, en sık kullanılan tedavi yönteminin Üç Boyutlu Konformal Radyoterapi (3BKRT) olduğunu bildirdi.
Bu yöntemle, planlama ve tedavi aşamasında tümör ve tedavi alanındaki normal dokuların gerçek anlamda değerlendirilebildiğini söyleyen Duman, Yoğunluk Ayarlı Radyoterapi’nin (IMRT) ise Üç Boyutlu Konformal Radyoterapinin geliştirilmiş bir şekli olduğunu ifade etti. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Radyasyon Onkolojisi’nde 2015 yılında (Ocak-Haziran) toplam 560 hastanın tedavi edildiğini belirten Duman, kliniğe daha çok Antalya merkezden ve ilçelerden hastaların gelmesinin yanında Burdur, Muğla, Mersin, Afyonkarahisar ve İstanbul’dan da çok sayıda hasta geldiğini kaydetti.
Duman, “Hem Üç Boyutlu Konformal (3BKRT) hem de Yoğunluk Ayarlı Radyoterapi (IMRT) teknikleri ile tedavi uyguladığımız kliniğimizde kurulum aşamasında olan yeni cihazımızın kısa bir süre içinde faaliyete girmesi ile Görüntü Klavuzluğunda Radyoterapi (IGRT) ve Volumetrik Yoğunluk Ayarlı Ark Tedavisi (VMAT) gibi ileri teknolojik yöntemlerin yanı sıra Stereotaktik Radyoterapi (SRS/SRT) ve Stereotaktik Vücut Radyoterapisi (SBRT) gibi yöntemlerle noktasal ışınlama uygulanabilecektir. Bu bağlamda tüm kanserli hastaları şifa bulmak üzere kliniğimize davet ediyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Altı Ayda 560 Hasta Tedavi Edildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Altı Ayda 560 Hasta Tedavi Edildi haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:29
  • Guneş
   06:12
  • Öğle
   13:11
  • İkindi
   16:54
  • Akşam
   19:50
  • Yatsı
   21:19
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı