Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Alternatör sorununun üstesinden geleceğiz"

Renault, bu sezon Vettel'in iki, Grosjean'ın bir kez yarış dışı kalmasına yol açan alternatör sorununun çözüleceğiden emin.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Vettel İtalya'dan önce, Avrupa GP'de zafere giderken de, benzer bir sorunla yarış dışı kalmıştı.

Pazar günkü yarışın ardından Red Bull takım patronu Christian Horner bir açıklama yaparak, 'Daha fazla yarışta çekilmeye taammülümüz yok.' demişti.

Henüz sebebi tam olarak belirlenmeyen sorun hakkında bir açıklama yapan Fransız firma, hafta içi gerekli incelemelerin yapılıp, arızanın sebebinin aydılığa kavuşturulacağını açıkladı.

Renault pist operasyonları sorumlusu Remi Taffin, Lotus'un D'Ambrosio'nun aracında sıralama sonrası yaptığı alternatör değişimindeki parçanın, bir sorun olduğu noktasında ipucu verdiğini söyledi.

"Eğer üzerimizde bu konuda bir bilinmeyen varsa, nedeni hakkında da bir fikrimiz olabilir çünkü elimizde D'Ambrosio'nun bozulmak üzere olan alternatörü var. Sorunun neden kaynaklandığını kısa sürede anlayıp mekanizmadaki  sorunu çözeceğimize inanıyorum. Anlaşılması çok güç bir parça değil."

Valencia'daki sorunların ardından Renault, yüzde otuz daha büyük kapasiteye sahip yeni bir modele geçiş yapmıştı.

"Daha büyük ancak yine sorun çıkardı. Valencia'daki iki alternatör de 500 km civarında bir mesafede bozulmuştu. Burada da aynısı oldu. Bozulan üç ünite de 500km kadar kullanılmıştı. Şimdi bana ne yapacağımı soracaksınız. Sanırım büyük bir sorunla karşı karşıyayız ama aşacağız."

Taffin, Renault motorlu araçların hafta sonu boyunca zorlanması konusundaki eleştirileri de kabul etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz