Alternatifbank'a yeni genel müdür

REUTERS/Hurriyet.com.tr
20.09.2017 - 11:12 | Son Güncelleme:

Kaynakların verdiği bilgiye göre, Katar sermayeli Alternatifbank'ta genel müdür görevine Akbank genel müdür yardımcılığı pozisyonundan geçen hafta ayrılan Kaan Gür getiriliyor.

Bankanın mevcut durumda genel müdürlük görevini Müge Öner yürütüyordu.

Konuya yakın bir kaynak Reuters'a yaptığı değerlendirmede, "Kaan Gür Alternatifbank'ın yeni genel müdürü olarak görev yapacak" dedi.
Gür'ün Akbank Ticari Bankacılık İş Birimi'nden sorumlu genel müdür yardımcılığı görevinden Cuma günü ayrıldığı KAP'a açıklanmıştı.

Alternatifbank'ın tamamı Katar merkezli The Commercial Bank'a ait bulunuyor.

“ABANK BÜYÜMESİNE DEVAM EDECEK”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Cenk Kaan Gür şu ifadeleri kullandı: “ABank ve hissedarımız The Commercial Bank’te güçlü ve yetenekli bir ekiple birlikte çalışacak olmaktan dolayı son derece heyecanlıyım. ABank olarak, kârlı büyüme ve yenilikçi bankacılık anlayışımızla müşterilerimiz ve ülkemiz ekonomisine daha fazla katkı yapmak hedefiyle çalışacağız. ABank'ın sektördeki konumunu daha da güçlendireceğiz.

ABank ve The Commercial Bank arasında giderek artan işbirliği ve entegrasyon ile birlikte hem hizmet kalitemizi arttırmayı hem de bu sayede müşterilerimize daha fazla değer yaratmayı hedefliyoruz. ABank’ın gelecek yıllarda güçlü performansıyla ülkemiz ekonomisine ve hissedarlarımıza önemli ölçüde katkı sağlayacağına inanıyorum.”

 

  Facebook Ülke Direktörü Derya Matraş “Gençler telefonsuz yaşamaktansa küçük parmaklarını kaybetmeyi tercih ediyor.”

Etiketler: Katar sermayeli


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı