« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alternatif bir sirk

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Geleneksel sirk kavramına farklı bir yaklaşım getiren, dans ve akrobasiyi birleştiren Avustralyalı ‘‘Circus Oz'' 6-10 Eylül tarihleri arasında Mydonose Showland'i şenlendirecek. Bu gösterinin saatleri hafta içi 21.00, cumartesi günü 15.30 ve 21.00.

Şehrimize okyanus ötesinden neşe, canlılılık ve hareket getirecek Circus Oz'u bu yıl Ocak ve Şubat aylarında 31 bin kişi izlemiş. Turnelerinin çoğunu uluslararası festivallerde geçiren, dünyanın birçok kıtasında toplam 20 ülkede gösteriler yapan Circus Oz'u Sydney 2000 Olimpiyatlarında da tüm dünya izleyecek.

1978 yılından beri sahnelerde olan Circus Oz'un sergilediği gösterinin en önemli özelliği, şova katılan herkes tarafından o an birlikte yazılması. Şov esnasında söylenen sözler ya o anda spontane gerçekleşiyor, ya da prova sırasında söylenen ve güldüren bir söz oluyor. Anlayacağınız gösteriyi tarif etmek biraz zor, ortada geleneksel bir metin yok, zaman zaman seyircinin de katıldığı bu gösteriyi ancak rengarenk bir karnaval olarak tanımlamak mümkün.

10-28 milyon arasında değişen fiyatlarla satışa sunulan Circus Oz biletleri Akmerkez, Mayadrom, Capitol, Galleria, The Marmara Oteli, Showland'de yer alan Mydonose Showland gişeleri; Akmerkez, Fitaş, Carousel, Pyramid'de yer alan AFM sinema gişeleri; VIP Turizm Seyahat Merkezleri ve Kolon Tours'dan (0212 284 54 57) temin edilebiliyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler