« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Altay'ı zor günler bekliyor

Play-Off finalinden eli boş dönerek 30 milyon lira gelirden olan siyah-beyazlı kulüpte Başkan Konuşmaz, 9 Haziran'daki kongrede aday olmayacağını açıkladı.

DHA
SON GÜNCELLEME

Mali açık 15 milyon lirayı aşarken, yeni yönetim lisans çıkaramama tehlikesiyle karşı karşıya.

Konyaspor'la 2-2 berabere kalarak üçüncü Play-Off finalinden de eli boş dönen ve 30 milyon lira gelirden olan Altay'ı kabus dolu günler bekliyor. "Yöneticilik defterini kapadım" diyen Başkan Niyazi Konuşmaz, 9 Haziran'da yapılacak kongrede aday olmayacağını açıklarken, tarihi dönemeç olarak nitelenen finalin düş kırıklığı ile sonuçlanması, kulübü karanlık bir tabloyla yüz yüze bıraktı. Mali açık 15 milyon lirayı aşarken, yeni oluşacak yönetim, futbolculara olan 2,5 milyon TL borç yüzünden lisans çıkaramama tehlikesi yaşayacak.

TEK KURUŞ GELİR YOK

Play-Off öncesi, takımın Süper Lig'e çıkması halinde göreve devam edeceğini, aksi takdirde bırakacağını belirten Başkan Niyazi Konuşmaz, "Ne yazık ki olmadı. Kesinlikle ayrılıyorum. Altay'ı çok zor günler bekliyor. Bütçedeki dev açığa rağmen, tek kuruş gelir yok. Biz göreve geldiğimizde de aynı tablo vardı. Bir delilik yapıp, bu işe soyundum. Neredeyse tek başıma mücadele ettim. Bu tabloda, benim gibi bir deli daha çıkar mı bilmiyorum. Ancak gerçek olan şu ki; Altay Kulübü çok kötü bir tabloyla karşı karşıya kaldı" şeklinde konuştu.

SESİMİZİ DUYAN OLMADI

Final maçından sonra Konyasporlu yönetici, teknik adam ve futbolcuların hep bir ağızdan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e teşekkür ettiğini hatırlatan Konuşmaz sözlerini şöyle tamamladı: "Bizim durumumuz ise malum. Koca sezon bas bas bağırdık, omuz verin dedik, sesimize kulak asan olmadı. Devre arasında transfer yasağını kaldırmak için yardım istedik, kimse duymadı. Aslında direkt Süper Lig'e çıkmayı hak eden bir takımdık, yine Play-Off'a kaldık ve hüsran yaşadık. Umarım camia toparlanır ve ayağa kalkar."


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler