« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Altay'da sağduyu çağrısı

Altay Yüksek Divan Kurulu Başkanı Esin Özgener tansiyonun düşürülmesini istedi: "Sorunların çözülmemesi için neden yok."

Ulaş SAĞ / İZMİR, (DHA)
SON GÜNCELLEME
Altay Kulübü Başkanı Nafiz Zorlu ile İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu arasında yaşanan gerginlik üzüntü yaratırken, siyah beyazlı camianın ileri gelenleri sağduyu çağrısı yaptı.

Altay Yüksek Divan Başkanı Esin Özgener olayın tatlıya bağlanması gerektiğini belirterek, “Aslında iki taraf da iyi niyetli. Bu durumda sorunların çözülmemesi için neden yok. Ortada bir yanlış anlaşılma var. Bir telefon her şeyi çözer” dedi.

Nafiz Zorlu'nun söylediklerinin tehdit niteliğinde olmadığını belirten Özgener, “Hem Altay'ın gelenekleri, hem Nafiz Zorlu'nun karakteri buna izin vermez. Zorlu ve tüm Altaylılar, Sayın Aziz Kocaoğlu'nun destek verme konusundaki olumlu tavrını biliyor. Ancak herkes sağlanacak yardımın planını öğrenmek istiyor. Sponsor bulunup, tam işler yoluna girmişken, Başkan Nafiz Zorlu'nun (Bırakıyorum) demesi mümkün değil” diye konuştu.

Nafiz Zorlu basın toplantısı düzenleyerek bırakma kararının kesin olduğunu ifade etti. Zorlu, “Spor kulüplerinin, Büyükşehir Belediyesi ile ilişki içinde olmasına İzmir'in ihtiyacı var. Yönetici olarak aldığımız riskler ölçülemez. Ama bizim son olayımızda hadise artık gazı kaçmış gazoza döndü. Başkan Aziz Kocaoğlu, benim için bir günde kötü olacak biri değil. Mevcut olayların ışığında bizim ilişkimiz artık sağlıklı yürüyemez” dedi.

Başkanlığı bırakma kararının kendisini bağladığını vurgulayan Zorlu şöyle konuştu: “Kemal Unakıtan'ın, Eskişehirspor'la ilişkisinden dolayı da Başbakan Tayyip Erdoğan'a yazı yazdım. Çünkü, bu durumu kabullenemiyordum. Bu duyarsızlığa asıl tepkiyi İzmir halkı koymalı. Kocaoğlu'nun (İzmir'de sadece Altay yok) demesi, bize karşı psikolojik cephe oluşturacak cinsten. Bu da yanlış. Kendisinden, kulübüm adına özür bekliyorum. Belki benden sonra kendisinin makul gördüğü biri gelir de, ilişkiler düzenli yürür.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler