Ege Haberleri

  Altay'da panik yok

  Ulaş SAĞ / İZMİR, (DHA)
  02.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  “Kötü sonuçların ana nedeni şanssızlık ve beceriksizlik” diyen Başkan Taşpınar, “Küme düşme lafını ağzıma dahi almıyorum. Yönetim görevinin başında yoluna devam ediyor” dedi. Taşpınar, ekonomik kadro kurmanın yanlış hamle olmadığını da savundu.

  BANK Asya 1. Ligi’nde zor günler geçiren Altay’da Başkan Ahmet Taşpınar, mevcut tablo için sadece kendilerinin suçlanmasının yanlış olduğunu söylerken, paniğe kapılmadıklarını da ifade etti. “Dokuz yıldır 1. Lig’deyiz, bu en kötü sezonumuz. Peki, dört kez Play-Off oynadık da ne oldu?” diyen Taşpınar, “Herkes puan tablosuna bakarak kahroluyor. Ben de kahroluyorum. Ancak mali tabloya da bakılmalı. Mali duruma göre sıralama yapılsa, Altay bu ligde sadece Diyarbakırspor’un üzerinde yer alır. Bu gerçeği görmeden bizi hedef almak yanlış” dedi.


  UEFA KRİTERLERİ
  ? Mali disiplini sağlamak amacıyla ekonomik kadro kurmanın yanlış hamle olmadığını savunan Taşpınar, “Elli kez söyledim, tekrar tekrar söylemekten de bıktım. Hayali bütçelerle kadro oluşturmak Altay’ın geleceğini tehlikeye sokar. Bugün dışarıdan atıp tutanları 2014 yılı gelince göreceğim. UEFA kriterlerinin kesin olarak uygulanmaya konulacağı 2014’te, bütçesi açık veren kulüpler ligde yer alamayacak. Günü kurtarmak isteseydim; Burak, Okay satılır, Yiğitcan’ın sözleşmesi uzatılmazdı. 20 milyon liralık borcu ben yapmadım. Popülist hareket etmiyorum” diye konuştu.

  ÖNCE ÖZELEŞTİRİ
  ? “Herkes elini vicdanına koysun” diyen Taşpınar şunları söyledi: “Kulüp hangi şartlarda yönetiliyor, düşünülsün. Herkes önce kendisine, (Ben ne yaptım?) diye sorsun, sonra eleştiri yapsın. Teknik Direktör Coşkun Demirbakan’ın demeçleri kendi söylemi, tarzı. O da baskı altında. Bazı konuları doğru anlatmak için farklı ifadeler seçiyor. Kötü sonuçların ana nedeni şanssızlık ve beceriksizlik. 17 puanla 14’üncü sırada olmayı hak etmiyoruz. Paniğe kapılmıyoruz. Küme düşme lafını ağzıma dahi almıyorum. Yönetim görevinin başında yoluna devam ediyor.”


  Hızlıok görev istedi
  ALTAY’ın son kongresinde Ahmet Taşpınar’la giriştiği başkanlık yarışını kaybeden Ömer Hızlıok, yönetime dışarıdan destek vermeye hazır olduğunu açıkladı. Düşme hattına yaklaştıklarını vurgulayan Hızlıok, “Kalan 14 maçta işimiz kolay değil. Geçmişte ligin bitimine haftalar kala, (Altay’a bir şey olmaz) dediğimiz her sezon küme düşmenin acısını yaşadık. Mevcut yönetim aşırı stres ve ağır yük altında. Yönetim onaylarsa, her türlü yardıma hazırız. (Susun) derlerse de susarız” dedi. Hızlıok, bu söylemiyle camiayı harekete geçirmek istediğini, herhangi bir rant veya beklenti içinde olmadığını da sözlerine ekledi.

   

  Altayda panik yok

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı