Ege Haberleri

  Altay'da 100. yıl yarışı

  Mustafa KÖPRÜLÜ / İZMİR, (DHA)
  26.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ALTAY'da cumartesi günü yapılacak olağanüstü genel kurulda Başkan Ömer Hızlıok ile eski başkanlardan Niyazi Konuşmaz'ın listelerinin yarışması kesinleşti.

  Yüksek Divan Kurulu'nun önceki gün adaylarla yaptığı toplantıda Divan Başkanı Kemal Zorlu'nun, sembol bir ismin başkanlığında birleşilmesi önerisi sonuç vermedi. Adaylar arasında ismi geçen Aslan Savaşan ve Mehmet Erdoğan, Niyazi Konuşmaz'ın listesinde yer alacaklarını açıklarken, Ömer Hızlıok ise karşı liste oluşturacağını açıkladı. Toplantıda adaylara projeleri ve bütçeleri de soruldu.

  Niyazi Konuşmaz, göreve gelmeleri halinde kulübün acil ödenmesi gereken 1.5 milyon TL'lik borcunu kapatacak nakit parayı topladıklarını, sezon içerisinde de aynı oranda kaynak yaratacaklarını açıkladı. Konuşmaz'ın 3 milyon TL'lik bütçe oluşturacağını belirtmesi üzerine Ömer Hızlıok da “Futbolcu satışı ve dış kaynaklarla buna yakın bir bütçe oluşturacağız” diye konuştu. Hızlıok'un sözleri Divan'de tepkiye yol açarken, Kemal Zorlu, yarın yapılacak genişletilmiş divan toplantısında kulübün hesaplarını inceleyeceklerini söyledi.

  Konuşmaz: Hedefimiz 1. Lig

  LİSTE çalışmalarına başlayan Niyazi Konuşmaz, Altay'ın daha kötü duruma gitmemesi için elini taşın altına koyduğunu belirterek, “Bu aşamada projeden bahsetmek hayalcilik olur. Gerçekçi olmak lazım. Hedefimiz direkt 1. Lig'e çıkmak. Sponsor yaratıp sıkıntıları aşmamız gerekiyor” dedi. Konuşmaz, tüm üyeleri tarihi kongreye katılıp oy kullanmaya davet etti.

  Hızlıok: Tecrübe kazandık

  BAŞKAN Ömer hızlıok, 100. yılda şampiyonluk hedefini geçen sezon yapılan kongrede dile getirdiğini hatırlatarak, “Biz geçen sezon şampiyon olacağız demedik. Hedefimiz 100. yılda kupayı kaldırmaktı. Genç oyuncularımız tecrübe kazandı, kadromuz artık olgunlaştı. Sporsorluk görüşmelerimiz oldu, ancak kimse kapımızda yatmıyor. Kaynak yaratmak kolay değil” diye konuştu.

  100 bin TL yatırıldı

  ESKİ yönetici Tamer Kanböre aracılığıyla kongre öncesi adaylık başvurusu yapıp daha sonra çekilen Murat Bora Dülger başkanlığındaki grup, Alsancak Stadı'nın kira borcuna karşılık kulübe bağışlayacağını açıkladığı 100 bin TL'yi Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nü yatırdı. Destek olanların isimlerinin yazıldığı makbuz, bağış olarak kulübe verildi. Yeni yönetim 165 bin TL olan kira borcunun kalan kısmını aylül ayına kadar ödemek zorunda.

  Söz muhalefette

  ÖMER Hızlıok yönetiminin olağanüstü kongreye gitmesi için başlatılan imza kampanyasına destek olan eski başkanlar Niyazi Konuşmaz ve Mehmet Erdoğan ile Aslan Savaşan bugün basın toplantısı düzenleyecek. Altay Sosyal Dayanışma Derneği'nde saat 11.00'de yapılacak toplantı öncesinde üç ismin adıyla yapılan duyuruda, “Güçlerimizi birleştirerek tek liste ile seçime girmeye karar verdik. Önümüzdeki dönemde başlatacağımız diriliş hamlesini kamuoyuna açıklayacağız” denildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı