« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Altay tarih yazdı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Siyah-beyazlı ekip Nazillispor'u 8-0 yenerek 1987'de 8-1 sona eren Diyarbakırspor maçında kırdığı gol rekorunu tarihe gömerken, futbolcular ‘‘Bizim için lig şimdi başlıyor’’ dedi

MEYDAN OKUDU

Altay, Nazilli deplasmanında elde ettiği 8-0'lık galibiyetle rakiplerine meydan okurken, bu maçta tarihi bir skor elde etmiş oldu. 1959'de başlayan profesyonel liglerdeki en farklı galibiyetini 1987'de Diyarbakırspor önünde alan siyah-beyazlı ekip, Nazilli'de M.Zengin, Necati, Bülent, Aytekin, İnanç, Kenan (2) ve Eralp'in golleriyle 8-0'a ulaşıp, kendi rekorunu kırdı.

SIKINTILAR BİTTİ

Taşların yerine oturduğunu söyleyen Yönetici Ahmet Taşpınar, ‘‘İşte gerçek Altay bu’’ derken, ‘‘Lige yeniden başladık’’ diyen futbolcular şöyle konuştu: ‘‘Bizim sadece morale ihtiyacımız vardı. Sahipsizlik ve ilgisizlik nedeniyle yaşadığımız sıkıntılar geride kaldı. Oluşan yönetim, bize güç verdi. Onlara 8-0'lık skorla (Hoşgeldiniz) dediğimiz için çok mutluyuz.’’

GOLLERE DEVAM

Nazilli galibiyetini, ‘‘Patlama’’ olarak yorumlayan Teknik Direktör Behiç Funda ise, ‘‘Yenildiğimiz zaman bile bu takıma güvendiğimi söyledim. Top tekniği yüksek ve çabuk oynayan bir ekibimiz var. Antrenmandaki pas yüzdesini maça yansıtamıyorduk. Yönetim sorunu da aşılınca, futbolcularım gerçek kimliklerini sergileme şansı yakaladı. Bizi izlemeye devam edin’’ dedi.

Nazillispor kan ağlıyor

ALTAY'a karşısında bozguna uğrayan Nazilli, hakeme ateş püskürdü. Levent Topuz'un bir penaltı verip, Mustafa Ceviz'i oyundan atarak maçın kaderini değiştirdiğini belirten Başkan Esat Ergüler, karşılaşmanın sonunda gözyaşlarını tutamadı.Ağır bir darbe yediklerini söyleyen Teknik Direktör Durmuş Ali Çolak ise, ‘‘Topuz dersini iyi çalışmış. Bu kadar insanın ekmeğiyle oynanmaz. Maçı izleyenler gördü. Hakem Altay'ın sahadan galip ayrılması için üzerine düşeni yaptı’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler