Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Altay MHK’ye savaş açtı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Başkan Zorlu, ‘‘Hilmi Ok, koltuğunda yüz yıl mı oturacak?'' derken, Oğuz Sarvan gibi birini MHK'ye göndermeden işlerin düzelmeyeceğini savundu.

<ı>Seçimlere kadar Bursa maçında hakem Muhittin Boşat'ın Altay'ı katletmesinden sonra Merkez Hakem Komitesi ve İzmirli Üye Mevlüt Güzel'i eleştiri yağmuruna tutan Başkan Nafiz Zorlu, MHK'ye savaş açtı. MHK'nin kokuşmuş bir düzende çalıştığını belirten Zorlu, ‘‘Sadece bir maçta yaşadığımız sıkıntının kavgasını yapmıyoruz. MHK seçimlerine kadar savaş sürecek'' dedi.

<ı>Boşat'a 6 puan ‘‘Hilmi Ok, koltuğunda yüz yıl mı oturacak?'' diyen Zorlu, Oğuz Sarvan gibi birini MHK'ye göndermeden işlerin düzelmeyeceğini dile getirdi. Zorlu, yayın şirketinin Federasyon'a şirin gözükmek için Bursaspor maçındaki pozisyonları bile göstermediğini ifade etti. Maçın gözlemcisi Erdoğan Çamlıyurt'un hakem Muhittin Boşat'a 6 puan verdiği öğrenildi.

<ı>Ceza alacak Eski hakem Ali İhsan Papatya, Boşat'ın 3-4 maç ceza alacağını söylerken, MHK Başkanı Ok, ‘‘Raporları görmeden bir şey söyleyemem'' dedi. Zorlu'nun benzetmelerini, ‘‘Çirkin ve yakışıksız'' bulan Mevlüt Güzel, ‘‘Açıklamalarda hakaret görürsem, mahkemeye veririm. Maça FIFA kokartlı hakem atadık. Başarısızlığın nedenlerini başka yerde arasın'' diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler