« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Altay doludizgin

Siyah beyazlı takım, İlyas Tüfekçi'nin göreve gelmesiyle müthiş bir çıkış yakaladı. İzmir ekibi, başarılı teknik adamla oynadığı 5 maçtan 13 puan çıkartarak rakiplerine gözdağı verdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Geçtiğimiz sezon Süper Lig'e veda ettikten sonra A Kategorisi'ne çok kötü bir başlangıç yapan Altay, İlyas Tüfekçi'nin göreve gelmesiyle çarpıcı sonuçlar almaya başladı. Lige Metin Tekin yönetiminde başlayan ve ilk 5 haftada sadece 3 puan toplayabilen siyah beyazlılar, İlyas Tüfekçi ile oynadığı 5 maçtan ise 13 puan çıkartarak rakiplerine gözdağı verdi. Hücum futbolunu takımına benimseten Tüfekçi'nin Altay'ı, bu 5 maçta rakip fileleri 14 kez sarstı. İzmir ekibi, Türk Telekom ile birlikte deplasmanda yenilgi yüzü görmeyerek ayrı bir başarıya imza attı.

A Kategorisi'nde geride bıraktığımız hafta sonunda 3 teknik adam görevlerinden ayrılmak durumunda kaldı. BŞB Ankaraspor'da Gürses Kılıç, Sakaryaspor'da Sadi Tekelioğlu, Göztepe'de ise Kasım Gündüz'ün takımlarıyla yolları ayrıldı. 10'uncu haftada zirveye ortak takımlar ise adeta lider Vestel Manisaspor'a çalıştı.

Siyah beyazlı takım, takipçilerinden BŞB Ankara'yı zor da olsa dize getirirken, ikinci sıradaki Kayserispor, Ç.Dardanel'e 3-1 yenildi. Üçüncü Kocaelispor ise K.Erciyesspor'a 2-1'lik skorla boyun eğdi. Türk Telekom ligin sürpriz ekibi olacağını Sivasspor'u yenerek bir kez daha gösterdi. Geçtiğimiz haftanın ilginç notu ise oynanan 9 maçın 5'inin 2-1'lik skorlarla sonuçlanmasıydı.

GOL KRALLIĞI

8 GOL: Mehmet Şen (Ç.Dardanel),
7 GOL: Alp (BŞ.Ankara), 
6 GOL: Ümit İnal (Altay), Gökmen (İstanbul BŞB), Mahmut (V.Manisa),
5 GOL: Mustafa (Ç.Dardanel), Cumhur (İzmir), Yaşar (Kocaeli),
4 GOL: Ömer Faruk (T.Telekom), Mehmet Akdemir (Y.Yozgat),
3 GOL: Murat Alemdar, Murat Alaçayır, İbrahim (Altay), Gökhan, Erol (Antalya), Faruk (Göztepe), Alper, Serkan, Mehmet Zengin, (Kayseri), Hakkı, Gökhan Ünal (K.Erciyes), Ali Kunter (Mersin İY), Burak, Abdulkadir (Sakarya), Nezir (V.Manisa), Şafak (Y.Yozgat)

HAFTANIN KARMASI

MUHARREM(T.Telekom)
GÖKHAN(Altay)
NEZİR(V.Manisa)
İBRAHİM(İzmir)
OSMAN(Ç.Dardanel)
İLHAN(Altay)
FARUK(T.Telekom)
GÖKMEN(İstanbul BŞB)
GÖKHAN ÜNAL(K.Erciyes)
GÖKHAN(Antalya)
SERKAN GÜLTANG(Karşıyaka)

CEZALILAR:

SARI KART: Sinan (BB Ankara), İlker (Ç.Dardanel), Azad (İstanbul BŞB), Emre Güsar (Kayseri)

HAFTANIN TEKNİK DİREKTÖRÜ: İLYAS TÜFEKÇİ(Altay)
Oyunu okuma  9
Oyuncu değişikliği     9
Motivasyon  10
Takım kondisyonu 9
Teknik, taktik  9


HAFTANIN HAKEMİ: METİN AYDOĞAN
(V.Manisa-BB Ankara)
Fizik kondisyon  8
Yardımcıları ile uyum 8
Oyuna motivasyonu 8
Kararlılık ve cesaret 8
Oyuna uyumu  9
Kararlarındaki doğruluk 8


Bunları da Beğenebilirsiniz