« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Altay’a kelek mi kıyak mı

Bank Asya’da 3 ile 6. sıra arasındaki ekiplerin kapışacağı ve sonuçta bir ekibin Süper Lig vizesi alacağı yükselme gurubu maçlarının kuraları çekildi.

Gülşah Erkaya
SON GÜNCELLEME

Müthiş bir seri olacağını söyleyebilirim. Konya, Altay, Karşıyaka ve Adana. Bu takımların hepsini de bu sezon Gaziantep’te izleme imkânı bulduk. Hepsi de Süper Lig’e şu kadro yapıları ile bile kesinlikle yakışacak takımlar.

Ben bu serinin ardından seneye Lig TV’de maçlarını izleyeceğimiz takımın Altay olacağını düşünüyorum. Ancak gönlüm Adana’dan yana. Doğu Akdeniz, Güney Doğu ve Doğu illerimiz Diyarbakır’ın gitmesi ile Süper Lig’de tek takımla temsil edilecek. Gaziantepspor. Bu yüzden Adanaspor’un çıkmasını çok isterim ama mantıklı baktığımızda şans ibresinin Altay’dan yana olduğu görülüyor. Altay olmazsa Karşıyaka olur.

İki İzmir takımı birbirine destek olur, son maçlarda umudu olana diğeri yatar demiyorum. Ama yazı tura bile atsak İzmir takımlarının şanslarının fazla olduğu da matematiksel bir gerçek.

Kura sonuçlarında bir tuhaflık dikkatimi çekti. Altay bütün maçlarını Olimpiyat Stadında oynayacak. Diğer bütün takımlar ise Olimpiyat Stadında sadece birer kez oynayacaklar. O da Altay ile olan maçlarını. Diğer takımların kendi aralarındaki maçlar ise Ali Sami Yen’de oynanacak.

Bir anlamda Altay, Olimpiyat Stadının ev sahibiymiş gibi. Bu açıdan bakıldığında Altay için avantajlı gözüküyor.

Öte yandan Olimpiyat’ın koşulları ve kente uzaklığı düşünüldüğünde Altay için durum pek iç açıcı değil gibi.

İzmir’den gelecek taraftarlar ve İstanbul’daki İzmirliler aynı işkenceyi tam 3 kez yaşayacak.

Diğer takım taraftarları sadece bir kez Olimpiyat Yolu işkencesine maruz kalacak.

Üç maçı da aynı statta oynamak Altay için avantaj gibi görünse de bu stadın Olimpiyat olması avantajı biraz absorbe ediyor gibi.

Bakalım İzmir ekibi bu durumdan kazançlı mı çıkacak zararlı mı? Ben şimdi “Mümkünse bu durum düzeltilsin” diyeceğim ama her zamanki gibi sadece diyeceğim... O yüzden izleyelim ve görelim bakalım...


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler