« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Altan Tanrıkulu Aykut Kocaman'ı değerlendirdi

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, canlı yayında sarı lacivertli camianın merakla beklediği soruları yanıtladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Hürriyet Gazetesi spor yazarı Altan Tanrıkulu, Kocaman'ın cevaplarını ve canlı yayındaki davranışlarını değerlendirdi.

İşte Tanrıkulu'nun Aykut Kocaman değerlendirmesi;

Aykut Kocaman'ın bütün konuşmalarından en beğendiğim açıklaması F.Bahçe'nin 10 yılını yapılandırma açıklamasıydı. Fenerbahçe'ninm 10 yılda en az 7-8 yıl Şampiyonlar Ligi'ne kalması gerektiğini söyledi.

Aykut Hoca'nın altın gibi bir kalbi vardır ve çok zekidir. Bu tür yapıcı programlarla zaman zaman taraftarın karşısına çıkmasının gerekli olduğunu anlamış olduk.

Alex ile Aykut Kocaman arasında 3 gollük bir fark var. Alex'in Kocaman'ı yakalamak için 3 gole ihtiayacı var. Eğer Alex bu rekoru Aykut Kocaman'ın yönetiminde kırarsa bu Aykut Kocaman için büyük bir gurur olmalı.Fenerbahçe tarihinde hem hoca hem futbolcuyken şampiyonluk yaşayan ve 3 kez de gol kralı olan isim Aykut Kocaman..  Bir de Alex onun rekorunu kendi döneminde gerekleştirise tüm kıskançlık söylemi de geride kalır.

Takip edenler bilir, sezon başında beri altını çiziyorum. Alex bu duruma yardımcı olmalı. İbrahimovic çok benzer nedenlerle Barcelona'dan gönderildi. Ronaldinho ve Deco  da temposu düşük diye Barca'dan gönderildi. Ardından dünyanın en iyi takımı ortaya çıktı. Artık Alex konuşulmamalı. F.bahçenin önemli bir silahı olarak görevini en iyi şekilde yapmalı. Aykut Kocaman da zaten Sivas'ta kendisini ilk 11 oynatarak,  çıkarken alkışlayarak iyi niyet mesajı verdi .

Son sözüm F.Bahçe taraftarına Alex'e kahraman Aykut Kocaman'a hain gözüyle bakılmamalı. Yakın zamanda milli takımda Oğuz Çetin'e bunlar yapıldı, Rıdva Dilmen'e yapıldı. Sonuna kadar Aykut Kocaman desteklenmeli. Alex'e de Mirsad'a yapıldığı gibi Avrupa'nın en büyük kulübüyle bir maç organize edilerek bir jübile planlalnmalı. Alex'e bu  anlatılmalı ve kabul ederse, kaptan önce F.Bahçe futbol takımının dış ilişkişler sorumlusu belki de sonrasında sportif direktör olarak görev yapmalı.

Unutulmamalıdır ki, bu kadar çok seveni olan bir futbolcuyla Aykut Kocaman'ı karşı karşıya getiremenin en küçük faturası Şampiyonlar Ligi'nden elenmek oldu. Artık taraftar ve camia bu çekişmeyle zaman kaybetmemeli.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler