Ege Haberleri

EGE

  Alsancak'ta yeni bir oyunculuk ve sahne sanatları okulu

  Hürriyet Haber
  01.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme: 31.05.2013 - 15:26

  Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde Akşam Okulları Bölüm Başkanlığı ve AKKAdemi Tiyatro'da yönetmenlik ve eğitmenlik yapan Genel Sanat Yönetmeni Erk Bilgiç, Alsancak'ta “Tiyatrohane” ismiyle yeni bir oyunculuk ve sahne sanatları okulu açtı.

  Tiyatrohane, ilk faaliyet olarak “ücretsiz” atölye çalışması ile üniversitelerin yetenek sınavlarına girecek oyuncu adaylarına profesyonel destek verecek. 6-8 Haziran 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek olan atölye çalışmasını Dokuz Eylül Üniversitesi oyunculuk bölümü mezunu, oyuncu koçu ve yönetmen Erk Bilgiç ile yine Dokuz Eylül Üniversitesi drama bölümü mezunu dramaturg ve dans eğitmeni Ece Türkmut yürütecek.

  Genel Sanat Yönetmeni Erk Bilgiç, Güzel Sanatlar ve Konservatuvarların oyunculuk bölümlerine hazırlanan öğrencileri Alsancak'ta faaliyete başlayan Tiyatrohane'ye beklediklerini ifade etti. Öğrencilere yetenek sınavları ile ilgili ipuçlarını ücretsiz olarak aktarabileceklerini belirten Bilgiç, “Bu özel çalışma için kısıtlı bir kontenjana sahibiz. Tiyatrohane ekibi bu atölye için randevu sistemi ile çalışacak. Amacımız, tiyatrosever gençlerimize ve üniversitelerin ilgili bölümlerine girmeyi amaçlayan öğrencilerimize bir kapı açmaktır. Ancak bir kontenjan ve tarih aralığı belirledik. Gençlerimiz bu ücretsiz faaliyetimizi kaçırmasın. Amacımız hem tiyatroyu sevdirmek hem de gençlere tiyatro ile yeni bir vizyon ve meslek kazandırmak. Tiyatrohane İzmir'de faaliyete başladı ve bundan sonra da başarılı etkinliklerle ismini duyurmaya devam edecek” dedi. Ücretsiz atölye çalışmasıyla oyunculuk bölümüne girecek tüm öğrencilere son kontrollerinde yardım etmeyi hedeflediklerini ifade eden Bilgiç, “Kültürel gelişmeyi sağlaya
  n güçlerden biri de tiyatrodur. Sanatsal yaratıyı en etkin biçimde topluma aktaran bir araç durumundadır. Tiyatro uyarı görevini yaptığı kadar, toplumu ön yargılarından arındırır, onlara düşünce özgürlüğü sağlar. Bizler Tiyatrohane olarak, gençlere tiyatro yoluyla farklı bir kültürel bakış, yeni bir vizyon ve sanatsal bir eğilim kazandırmak da istiyoruz” dedi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı