İZMİR HABERLERİ

Alsancak'ta köpek krizi

Mustafa OĞUZ / İZMİR, (DHA)
28.03.2017 - 09:30Son Güncelleme :

İZMİR'in Alsancak semtinde, sayılarının artması nedeniyle şikayet konusu olan sokak köpekleri, Konak Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Hayvan Toplama Ekibi tarafından bulundukları yerlerden alındı.

Mustafa OĞUZ / İZMİR, (DHA)

Konak Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Hayvan Toplama Ekibi, gelen şikayetleri de değerlendirerek, Alsancak Limanı çevresinde son aylarda artış gösteren köpeklerin daha fazla çoğalmasını önlemek için harekete geçti.

Alsancakta köpek krizi

Sokaklardaki köpeklerin peşine düşen görevliler, uyuşturucu iğne ile etkisiz hale getirip, yakalamaya çalıştı.

Alsancakta köpek krizi

 

Bu arada operasyon bölgesine gelen hayvanseverler ile toplama ekibi arasında zaman zaman sözlü tartışmalar yaşandı.

Yapılan çalışmayı İzmir Barosu Hayvan Hakları Komisşyonu'nda görevli iki avukat da yakından takip etti.

Alsancakta köpek krizi

Hayvanseverler, sadece agresif olan iki köpeğin yakalanması konusunda görevililere yardımcı olmaya çalışırken, kısırlaştırılıp aşıları yapılmış, kayıt altında olan, aralarında yaşlıların da bulunduğu köpeklerin ise alınmaya çalışılmasına tepki gösterdi.

Alsancakta köpek krizi

Bazı hayvanseverler, operasyonu cep telefonlarının kameraları ile görüntüleyerek, veteriner hekim gözetiminde olmadan, hayvanların sağlığı kontrol edilmeden iğne atılmasına, zarar görebilecekleri gerekçesiyle karşı çıktı.

Alsancakta köpek krizi

Konak Beledeyisi Verteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri, köpekler konusunda kendilerine gelen şikayetleri değerlendirdiklerini belirtti.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Alsancak'ta köpek krizi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 09 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Alsancak'ta köpek krizi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı