Ege Haberleri

  Alsancak'ta eğlence yerlerine denetim

  Hürriyet Haber
  14.12.2014 - 01:10 | Son Güncelleme:

  ALSANCAK'taki eğlence merkezleri yeni yıl öncesinde, gıdadan kaçak içkiye, ruhsata kadar her konuda denetimden geçti.

  Üç gün süren gece denetimlerinde çoğu bar ve içkili kafeterya olmak üzere toplam 108 işletme denetlendi. Gece yarısına kadar süren denetimlerde; işletmelerin ruhsatları, içki satış belgeleri, bandrolleri, son kullanma tarihleri, fiyat listeleri kontrol edildi. Kurallara uymadığı tespit edilenlere yerlere ceza kesilirken, vatandaşlar uygulamadan memnun olduklarını belirterek yetkililere teşekkür etti.
  Alsancakta eğlence yerlerine denetim
  Akşam saatlerinde başlayan denetimlerde ruhsatsız faaliyet gösteren işletmeye rastlanmazken, ekipler kaçak içki servisinin önüne geçmek adına alkollü içkilerin bandrollerini de kontrol etti. İşletme sahiplerini kaçak içki konusunda uyaran yetkililer, daha duyarlı olmalarını istedi.
  Alsancakta eğlence yerlerine denetim
  Denetimlerde 'Dumansız Hava Sahası' kontrolleri de yapıldı. Kapalı alanlarda tütün kullanma yasağına muhalefet ettiği tespit edilen beş işletmeye para cezası kesildi. Üç gün boyunca gece sürdürülen denetimlerde İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri de 14 işletmeye kayıt yaptırmadığı için, 3 işletmeye de son kullanma tarihi geçmiş ürün kullandığı için toplam 22 bin 600 lira para cezası kesti.

  Hijyen ve saklama koşullarına uymayan işletmeler ile atık yağ sözleşmesi olmayan 45 işletmeye uyarıda bulunulurken, 38 işletmeye de eksikliklerin giderilmesi için ek süre verildi. Öte yandan denetimlere Konak İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Halit Bozkurt da eşlik etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı