Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alsancak'a veda

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

GSGM'nin, benzerleri ile kıyaslandığında kendilerinden astronomik kira aldığını öne süren siyah-beyazlılar, hafta başında geri verecekleri Altay Alsancak Stadı için daha sonra yeniden masaya oturacak

SULHNAME İMZALANDI

Altay, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nden 2,5 yıl önce 41 milyon 600 bin dolara 49 yıl için kiraladığı Alsancak Stadı'nı bayramdan sonra iade edecek. Kiralama bedelini çok yüksek bulan siyah-beyazlıların, Genel Müdürlük'le karşılıklı sulhname imzaladığını hatırlatan Gençlik ve Spor İl Müdürü Necati Demir, tarafların yeni bir anlaşma yapabileceğini söyledi.

ADI DEĞİŞMEYECEK

Ankara'dan gelecek yetkililerin stadı İl Müdürlüğü'ne teslim edeceğini belirten Demir, ‘‘Altay'ın kalan borcu ile ilgili ödeme konusu daha sonra çözümlenecek’’ derken, Altay Tesis Sorumlusu Sabri Sevenoğlu, ‘‘Borcumuzu çekle taahhüt ettikten sonra yeniden masaya oturacağız. Devir işleminden sonra da stadın adı Altay Alsancak Stadı olarak kalacak’’ dedi.

ÇOK MASRAF YAPTILAR

Mevcut protokola göre kira bedelinin yıllık 900 bin dolar, günlük 1,5 milyar liraya geldiğini belirten Sevenoğlu, ‘‘Sahanın çiminden, kalorifer tesisatına kadar her türlü masrafı yaptık. Açık tribünün çatlayan kolonlarını 30 milyar lira harcayarak sağlamlaştırdık. Stadı defalarca bakıma alarak, zeminin bozulmasını engelledik’’ diye konuştu.

DİĞER STATLAR UCUZ

Alsancak Stadı’nda kira bedelinin arsa değeri üzerinden hesaplandığını hatırlatan Sabri Sevenoğlu şöyle konuştu: ‘‘Oysa kiranın gelir-gider farkına göre belirlenmesi lazım. Aydın Adnan Menderes Stadı 49 yıllığına 1 milyon dolar, Gaziantep Kamil Ocak Stadı 23 dükkan ve kapalı alanlarıyla 100 bin dolara kiralandı. Bu örnekler bile bizim uğradığımız zararı ortaya koymaya yeter.’’


Bunları da Beğenebilirsiniz