Ege Haberleri

EGE

  Alsancak’ta ne varsa Kemalpaşa’da da olacak

  Hürriyet Haber
  29 Mayıs 2011 - 00:00Son Güncelleme : 28 Mayıs 2011 - 20:34

  İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yapılan yenileme çalışmaları ve yatırımları görmek üzere Kemalpaşa’yı ziyaret etti.

  Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın eşlik ettiği Kocaoğlu, Ören Mahallesi’nde İZSU’nun içme suyu şebeke çalışmalarını de inceledi, Yiğitler Köyü’nde vatandaşlarla sohbet etti.
  Bağyurdu Çarşısı’nda vatandaşlarla yürüyen ve sohbet eden Kocaoğlu, daha sonra bir düğün salonunda konuştu. Kemalpaşa’ya her geldiğinde gördüğü ilgiden mutluluk duyduğunu kaydeden Kocaoğlu, “Zaten bir belediye başkanına çalışma azmini veren, onu gece gündüz koşturtan sizin sevginiz” dedi.
  Alsancak’ta ne varsa
  İlçedeki yatırımları anlatan Kocaoğlu, “(Alsancak’ta ne varsa, Kemalpaşa’da o olacak) dedik. Çok amaçlı salonlar yaptık. 105 kilometre uzunluğundaki asbest boruları sağlıklı borularla yeniliyoruz. Halilbeyli Arıtması’nı revize ediyoruz. Ören’de piknik alanının yapımına başladık. Kanalizasyon eksikliklerimizi tamamlıyoruz. Yatırım rakamı bu yıl içinde 38 milyon liraya çıkacak” dedi.
  Kocaoğlu, çiftçiyi desteklemek ve kalkındırmak amacıyla kış aylarında ağaçları don ve doludan, aşırı sıcaklarda da güneş yanığından korumak ve meyvedeki zararı en aza indirmek için Örtü Altı Kiraz Yetiştiriciliği Projesi’ni hayata geçirdiklerini ve yaygınlaştıracaklarını bildirdi.  Kocaoğlu, yasaların izin vermesi halinde, Kemalpaşa’ya kurulması istenen soğuk hava ve paketleme tesisi projesinin yüzde 50’sini karşılayabileceklerini söyledi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı