Ege Haberleri

EGE

  Alsancak Otoparkı 2014 Şubat'ında hazır

  Hürriyet Haber
  17 Haziran 2013 - 00:00Son Güncelleme : 17 Haziran 2013 - 10:22

  BÜYÜKŞEHİR Belediyesi’nin Alsancak Hocazade Camii karşısında yapımına başladığı ‘tam otomatik katlı otopark’ın inşaatı hızla ilerliyor.

  Çelik iskeletinin dörtte biri monte edilen otoparkın çelik konstrüksiyonu da Ağustos ayında tamamlanacak.
  İnşaat kapsamında ilk olarak zeminde iyileştirme yapıldı, daha sonra temel imalatı tamamlandı. Bugüne kadar otoparkın ilk 5 katını oluşturmak için, her biri 12 metre uzunluğunda olan toplam adet 25 kolon yerleştirildi ve bunların yatay ve çapraz kiriş bağlantıları yapıldı. Böylece çelik iskeletin montajının dörtte biri tamamlandı. Ağustos ayında çelik imalatın bitmesinin ardından, cam ve giydirme cephe kaplaması montajı başlayacak. Tam otomatik otoparkın, 2014 Şubat ayında hizmete girmesi planlanıyor.
  Tam otomatik katlı otopark, 939 metrekarelik arsada toplam 20 milyon TL’ye mal olacak. Otoparka gelen sürücü, aracını asansörlerden birine park edecek ve park işlemini teyit ettikten sonra araç otomatik taşıyıcılar tarafından alınarak en uygun park yerine yerleştirilecek. Sürücü dilediğinde aracı geri verme işlemi otomatik olarak gerçekleştirilecek ve aracını teslim alacak.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı