Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Alsancak 90+4'te gelen gol ile yıkılır. Kepçe - dozer ile değil"

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Alsancak Stadı'yla ilgili geçtiğimiz ay içerisinden şok bir karar gelmişti. Depreme dayanıklı olmadığı ve çökme riski taşıdığı iddialarıyla sık sık gündeme gelen emektar tesiste yaklaşık 15 gün önce yapılan testler sonucunda tribünlerle idari binanın yıkılma tehlikesinin bulunduğu ve tesisin derhal boşaltılması kararlaştırıldı. Bu karar sonrasında hem İzmirli futbolseverler hem de kulüp başkanları karara tepki göstermeye devam ediyor.

Ali Can YAYCILI - hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

ALSANCAK STADI'NDAN KARELER

Altay Kulübü Başkanı Aslan Savaşan'ın "Alsancak Stadı'ndan vazgeçmeyeceğiz" sözünden sonra bir tepki de taraftarlardan geldi.

Stadın yıkılmasına karşı olan bir taraftar yaptırdığı pankarta şu sözü yazdı: "Alsancak 90+4'te gelen gol ile yıkılır. Kepçe, dozer ile değil." Ayrıca taraftarlar stadın yıkımına tepkilerini sosyal medyada #AlsancakStadıTarihtirYokEdilemez konu başlığı altında paylaşıyor.

Alsancak 90+4te gelen gol ile yıkılır. Kepçe - dozer ile değil

BAKANLIK: ALSANCAK STADI BOŞALTILSIN

'KULLANILAMAZ' DENDİ AMA ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORLAR

DEPREMDE yıkılma riski bulunduğu gerekçesiyle futbol karşılaşmalarına kapatılan Alsancak Stadı’nın bünyesinde hizmet veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün çalışanları tehlike altında olduklarını söyledi.

TSYD Kupası ve ligin başlamasına kısa süre kala, ’Kullanılamaz’ raporu verilen, yıkılma tehlikesi görülünce kapatılan ve İl Müdürü Ali Osman Tatlısu’nun, 1 hafta içinde taşınacaklarını açıklamasından 15 gün geçmesine rağmen çalışanlar aynı yapıda çalışmak zorunda kalmalarına tepki gösterdi. Çalışanlar, İl Müdürü Tatlısı’nun, "Bina küçük bir araç geçtiğinde, hatta rüzgarda bile sallanıyor" sözlerini hatırlatarak, 4 katlı ana binanın, tribünlerden daha çürük olduğunu savundu. Çalışanlar, "6 Ağustos’ta kolonlarından numune alınarak yapılan testte bina için de ’Beton ve çelik kalitesi düşük. Depremde yıkılabilir. Kullanılamaz’ raporu verildiği söyleniyor. Rapor doğruysa, bizim de can güvenliğimiz yok. Hemen taşınmamız lazım" diye konuştu.

İzmir Valisi Mustafa Toprak, İl Müdürlüğü’nün, Örnekköy’deki Ulusal Tenis Eğitim Merkezi’ne taşınacağını açıkladığı hatırlatıldı.

SİSTEMLER TAŞINIYOR

Maçlara kapatılan Alsancak Stadı’na, nisan ayında kurulan elektronik bilet sisteminin sökülmesine başlandı. Alsancak’tan çıkarılacak sistem, Atatürk Stadı’na monte edilecek. Turnikeler, barkod ve kamera sistemleri, izleme odasının Atatürk Stadı’na yerleştirilmesinın yaklaşık 1 ay süreceği belirtildi. (Ergin KARATAŞ/İZMİR)


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler