MALATYA HABERLERİ

Alperenler Umut Oluyor

IHA
29 Temmuz 2015 - 17:54Son Güncelleme : 29 Temmuz 2015 - 17:55

TÜM TÜRKİYE'DE BAŞLATILAN "ALPERENLER UMUT OLUYOR" KAMPANYASININ İLK ADIMI MALATYA'DA ATILDI.

IHA

Kan bağışı ve kök hücre bağışı noktasında Türkiye genelinde başlatılan “Alperenler Umut Oluyor” adlı kampanyanın ilk adımı Malatya’da atıldı.
Alperen Ocakları Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Solmazgül ile Türk Kızılayı Malatya Şube Başkanı Avukat Umut Yalçın arasında yapılan görüşmeler neticesinde Türkiye genelinde “Alperenler Umut Oluyor” adlı kampanya başlatıldı. Kampanyanın ilk adımı ise Malatya’da atıldı. Türk Kızılayı Malatya Kan Bağış Merkezi’ni ziyaret eden Alperen Ocakları Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Solmazgül ve beraberinde Eksen Eğitim Sendikası Malatya İl Temsilcisi Kenan Akdoğan ile 20’den fazla Alperen, kan ve kök hücre bağışında bulundu.
Bağış sırasında söz alan Süleyman Solmazgül, “Alperen Ocakları olarak Alperenlerin siyasi ve içtimai hayatta da hep iyi ve doğrunun yanında olduğunu göstermek ve bu bağlamda bir hayat kurtarmak adına tüm Türkiye’de böyle bir kampanya başlattık. Bu sebeple de tüm Türkiye’de ‘Alperenler Umut Oluyor’ adında bir kampanyaya imza attık. Başlangıç noktası Malatya olan bu kampanya çerçevesinde dalga dalga Türkiye’nin 81 vilayetinde Kızılay’ın kurumsal destekçisi olmak adına Alperenlerimizle kan ve kök hücre bağışını başlattık” dedi.
Eksen Eğitim Sendikası Malatya İl Temsilcisi Kenan Akdoğan da, “Eğitimci Kamu Çalışanları Sendikası olarak eksenimizde sadece üyelerimiz, memurlarımız bulunmamaktadır ve eksenimizde insan vardır. Sendikacılık sadece üye ve nicelik eksenli değildir, yaşam eksenli bu tür faaliyetler de yapmalıdır. Bu vesile ile Alperen Ocaklarının başlatmış olduğu kan ve kök hücre bağışına destek vermeye geldik” diye konuştu.
Bağışlarından dolayı Alperen Ocakları’na teşekkür eden Başkan Umut Yalçın ise, “Bu adımın Malatya’da atılması bizler için ayrı bir gurur kaynağıdır. Bu kampanya ile Alperen Ocaklarının Kızılay’a kurumsal destek vermeleri de kurumumuzun kadimden gelen güvenilirliğini de gözler önüne seriyor. Eğitim ve kültür hususunda faaliyetler gösteren Alperen Ocakları’nın bu bağışları ve destekleri ile yeni nesil gençlerimizin de köklerinde var olan bağış ve yardımlaşma duygularının tekrar ortaya çıkarılması konusunda büyük yarar sağlayacağı düşüncesindeyim. Destek ve tüm Türkiye’de yapılacak olan bu kampanya sebebi ile Sayın Solmazgül’e ve Akdoğan’a şükranlarımı sunarım” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Alperenler Umut Oluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Alperenler Umut Oluyor haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   03:52
  • Guneş
   05:38
  • Öğle
   12:41
  • İkindi
   16:26
  • Akşam
   19:23
  • Yatsı
   20:55
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı